Koncert Finałowy Ćwierćmaratonu Muzycznego!!! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Koncert Finałowy Ćwierćmaratonu Muzycznego!!!

1 maja 2017 roku w Klubie Muzycznym BARKA, Piła ul Wodna (na rzece Gwda) wystąpią: NADMIAR (blues rock Piła), WĘŻE z POLIGONU (szanty folk Piła), NIESAMOWITA SPRAWA (folk Poznań). Start koncertów 19:30 (zaraz po wręczeniu medali). Koniec około 24:00. Wstęp wolny!

Oprócz koncertu w Kubie BARKA jak co roku również na trasie biegu będzie można zobaczyć zespoły!
https://www.facebook.com/events/1063456270425804/

NADMIAR

Powstał w maju 1994 roku, skupiając ludzi o zróżnicowanych fascynacjach muzycznych – stąd nazwa zespołu. „W swoim repertuarze doskonale łączą standardy bluesowe z własnymi kompozycjami. Całość bardzo mocno osadzona jest w rockowym graniu lat 60 – tych i 70 – tych.” Doceniła to publiczność zebrana w 1995 roku na festiwalu „RAWA BLUES” i wyróżniła zespół najbardziej prestiżową z nagród „NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI”. W tym samym roku grupa została laureatem festiwali „ANANKE’95”, „BLUES NAD BOBREM” – wyróżnienia indywidualne, „SKIERNIEWICKA NOC BLUESOWA”.

Od 1996 roku zespół z powodzeniem koncertuje na terenie całego kraju biorąc udział w festiwalach: „Blues nad Piławą”, „Noc Bluesowa” w Rawie Mazowieckiej, „RAWA BLUES” w Katowicach, „Baszta” w Gołańczy, „Bluestracje” w Chorzowie, „Blues Express” w Zakrzewie, „Blues Meeting” w Toruniu występując u boku gwiazd polskiej jak i światowej sceny bluesowej: Sandra Hall, Hoo Doo Man’s Band, Aron Barton’s Chicago Blues Stars, John Primer, Junior Wells, Carlos Johnson, Nocna Zmiana Bluesa, Dżem, Gang Olsena Shakin’ Dudi Orchestra, Easy Rider, i wielu, wielu innych. Do tej pory zespół zagrał blisko 1000 koncertów (w tym również za granicą – Niemcy), ma też w swoim dorobku nagrania dla TVP 2, telewizji lokalnych, rozgłośni radiowych.

W 2009 roku ukazało się 5-cio płytowe wydawnictwo „Antologia Polskiego Bluesa cz.2”, wśród wykonawców znalazł się NADMIAR z utworem „Mała uliczka”.

Na uwagę zasługuje również fakt, że wokalista zespołu – Damian Michalski – brał udział w V-ej edycji The Voice of Poland.

Jest już dostępna kolejna płyta zespołu pt. “IMPREZA”.

WĘŻE z POLIGONU

Co to takiego jest zespół? To grupa entuzjastów, grających wspólnie muzykę, występujących na koncertach, lub innych formach publicznej prezentacji. Czy My jesteśmy zespołem? Z punktu widzenia powyższej “definicji” TAK. Póki co mamy silną grupę pod wezwaniem, wytrwale ćwiczącą żeglarskie kawałki, pod wdzięczną nazwą: “Węże z Poligonu!”

Tak naprawdę skład grupy jest zmienny i o wiele, wiele większy. Głosowo wspierają nas wszyscy uczestnicy imprez, czasem znajdą się jakieś dodatkowe gitary… Ważne, ze zabawa jest przednia !!!

NIESAMOWITA SPRAWA

Życie daje człowiekowi w …, bez dwóch zdań. Zimne piwo z kumplami w piątek należy się jak psu zupa. Ale chciałoby się czegoś jeszcze. Czegoś prostego, ale nie prostackiego, szczerego, ale nie chamskiego, radosnego, nie głupawego, czegoś co rozciągnie skrzywiony pysk w uśmiechu. Zwykłej cholernej piosenki. I to jest coś co akurat mamy, mamy tego dużo i chętnie się podzielimy. Zapraszamy na nasze koncerty, zapraszamy do dołączenia do społeczności Niesamowitych Huliganów, którzy wiedzą po co dano nam piątek.

Joanna Naranowicz

koncert_finalowy_cwiercmaratonu00

koncert_finalowy_cwiercmaratonu07 koncert_finalowy_cwiercmaratonu01 koncert_finalowy_cwiercmaratonu02 koncert_finalowy_cwiercmaratonu03 koncert_finalowy_cwiercmaratonu04 koncert_finalowy_cwiercmaratonu05 koncert_finalowy_cwiercmaratonu06