Koncert kolęd i pastorałek w kościele pw. św. Rodziny w Pile – zapraszamy! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Koncert kolęd i pastorałek w kościele pw. św. Rodziny w Pile – zapraszamy!

Koncert_koled_i_pastoralek

GWIAZDO ŚWIEĆ, KOLĘDO LEĆ –  muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Majewskiej, Olgi Bończyk, Łukasza Zagrobelnego i Włodzimierza Korcza. Koncert odbędzie się w Kościele pw. św. Rodziny w  Pile, 7 stycznia o godz. 19.00. Wstęp za cegiełkę w cenie 10 zł.

Spektakl grany jest nieprzerwanie od prawie trzydziestu lat nie tylko na scenach polskich, ale również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji i Hiszpanii.  Od 1987 roku przez cztery kolejne lata powstawały programy telewizyjne, których sukces zaowocował wydaniem płyty live – Kolędy w Teatrze Stu. Ci, którzy raz  poddali się urokowi atmosfery panującej podczas tego nagrania tego koncertu, do dziś nie wyobrażają sobie kolejnych świąt bez płyty, na której śpiewali – Alicja Majewska, Halina Frąckowiak i Andrzej Zaucha. Następna, równie piękna płyta z tym samym materiałem została nagrana już w składzie – Olga Bończyk, Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki.

Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim utworami, takimi jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Bracia patrzcie jeno”, czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, w programie zabrzmią przebojowe kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne oraz Ernesta Brylla, wszystkie w brawurowych, trzygłosowych opracowaniach.

Informacje w godz. od 8:00 do 15:00, tel. 67 210 5007, e-mail: teatr@rck.pila.pl , Rezerwacja i zakup cegiełek kasa: tel. 602 252 675, e-mail: kasa@rck.pila.pl

red