Koncert PUNK w Klubie BARKA. Mamy wejściówki | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Koncert PUNK w Klubie BARKA. Mamy wejściówki

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA zaprasza 15 września na Koncert PUNK. Start godzina 19.00. Dla naszych Czytelników tradycyjnie mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert.  Aby mieć szanse wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl. W tytule: Koncert PUNK. Wśród osób, które wyślą maila do 14 września do godziny 18.00 rozlosujemy wejściówki.

PUNK Koncert!

NAUKA O GÓWNIE (punk rock Nowy Tomyśl)
ZAKAZ POSIADANIA (punk rock Wyspa Wolin)
JAMNIK 73 (hc punk Piła)
RAJD

15 września 2017 (piątek)
Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).
Godz. 19:00

Wstęp: 15 zł przedsprzedaż / 20 zł w dniu koncertu.
Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu:
Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).
Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, Piła.

NAUKA O GÓWNIE

“Dla jednych politycznie i tekstowo byliśmy polskim The Clash. Dla innych – hołota grającą punko-polo. A my po prostu robiliśmy swoje, bo tak w tamtych czasach postrzegaliśmy rzeczywistość”.

Mariusz Giglewicz

Tak naprawdę plany zespołu narodziły się w latach 1987-1988. W pierwszym składzie kapeli zagrali Matiusz i Bunt. Nie było sprzętu, na próbach graliśmy na pudle i taboretach zamiast perkusji. Nikt nie potrafił na niczym grać, ale byliśmy pełni zapału. Próbowaliśmy zaistnieć pod różnymi nazwami: Rozpacz, Agresja, Stalin-Grat itp. Po jakimś czasie dołączyli do nas Siwy i Wojtek – pierwszy pełny skład, który dał zalążek Nauce o Gównie. Pamiętne ferie zimowe w 1988 roku, kiedy to mieliśmy nocne próby na chacie, z rodzicami śpiącymi za ścianą. Później wakacje, Siwy przywiózł z Czechosłowacji dwie pary podrabianych Adidasów, które udało nam się wymienić na perkusję. Pierwszą gitarę basową kupiliśmy od kapeli Autsajder z Góry. Mariusz, Wojtek i Siwy byli kolegami z klasy w szkole budowlanej w Poznaniu. Większość ludzi z naszej klasy należało do subkultury punków – nie było żadnej alternatywy, jak tylko zacząć grać punk rocka…

W 1992 roku wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie na małej scenie m.in zagrali utwór we własnej interpretacji Janek Wiśniewski padł; 1995 zagrał na WOŚP. Przez kilka lat wydawali własny zin pt. DUPA JASIU (wyszło sześć numerów w kilkuset egzemplarzach). W 1996 zespół zawiesił działalność wraz z wydaniem oficjalnej kasety video działań zespołu z lat 1992-1996. Pod koniec października 2016 roku, zespół zreaktywował się.

https://www.facebook.com/naukaogownie/?ref=br_rs

RAJD

Naturalna, ekspresyjna muzyka porywa w wir przemyśleń. Zwarta sekcja rytmiczna pod kierownictwem Tomka Kubika (Indios Bravos, Pogodno) daje solidną bazę dla psychodelicznej podróży gitar Piotra Jasińskiego. Wszystko spaja w całość trzymający puls bas Mateusza Spustka, a wielką energię dodają wokale wszystkich trzech członków grupy.

https://www.facebook.com/rajd.naturalmusic/

ZAKAZ POSIADANIA

Zespół powstał w 2009 roku na wyspie Wolin (Zachodniopomorskie). pierwszą płytę ,,Przyjdzie czas ,, wydaliśmy własnym sumptem w 2012 roku. Gramy muzykę mocno związaną z brzmieniem oraz specyfiką polskiego punk rocka lat 80. Nasze teksty bezkompromisowo krytykują zastaną rzeczywistość.

https://www.facebook.com/ZakazPosiadania/

JAMNIK 73

HC punk z Piły.

(SE)

koncert_punk_na_barce00

koncert_punk_na_barce01