Koncert VALERY MESS, QULTURKI i Jamnika’ 73 na pilskiej BARCE. Zapraszamy! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Koncert VALERY MESS, QULTURKI i Jamnika’ 73 na pilskiej BARCE. Zapraszamy!

  W sobotę, 1 października w Klubie Muzycznym BARKA w Pile przy ul. Wodnej odbędzie się koncert VALERY MESS (punkrock Bydgoszcz). Wystąpią także pilskie zespoły QULTURKA i JAMNIK’ 73. 18:30 (otwarcie Klubu). 19:00/19:30 start koncertu.

  Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu.

  Przedsprzedaż:
  - w Restauracji “Kaczka na Wodzie” ul. Wodna (przy Klubie BARKA),
  - w Sklepie RESZKA (Piła, ul. Rogozińska 33)

  Po koncercie AFTERPARTY !!! WSTĘP WOLNY (od 18-lat)

  Godz.: około 23:00 (zaraz po koncercie) do …

  Impreza w klimacie rock, punk, metal, rock’n’roll, rock steady, ska, reggae, …

  VALERY MESS

  Korzenie bydgoskiej kontrkultury niezależnej w muzycznych odnogach sięgają pierwszych lat 80. XX wieku. Pionierem jest Abaddon. Lata 90. to ekspansja Upside Down. Schyłek dekady to czas Good 4 Nothing. Wszystkie trzy zespoły eksplorując pokłady punk-rocka, przetrwały do dzisiaj pod postacią Valery Mess.

  Valery Mess nie gra metalu ani hard rocka. Nie gra też reggae ani hip hopu. Na pewno nie gra też disco-polo ani piosenki aktorskiej. Valery Mess to na pewno muza dla wkurzonych posiadaczy samochodów rocznika ’98 i amatorów turystyki niezobowiązującej. Valery Mess to także nieustająca tradycja bydgoskiego punk-rocka w najczystszej i najszczerszej postaci, doładowana big-bitowym uderzeniem rodzimej muzyki rozrywkowej.

  Rok 2015 to czas publikacji oficjalnego demo CD i koncertowe wyjazdy po bezdrożach województwa kujawsko-pomorskiego. Początek roku 2016 to realizacja nagrań na kolejną pozycję w dyskografii EP „Ist End” i dla odmiany wyjazdy do województw ościennych po drogach ekspresowych.

  Dotychczasowe formaty audio/video są jednak tylko forpocztą do pełnowymiarowej płyty, która przygotowana, czeka wspólnie z Lou Rocked Boys na otwarcie w roku 2017 i bramki biletowe na autostradach całej Europy.

  Płytą „Granice absurdu” (CD) zespół osiągnął to, o czym marzył. Dojechał obwodnicą Bydgoszczy tam, gdzie jeszcze nie był i grał dla publiczności, której wcześniej nie znał, po drodze realizując klipy do wybranych utworów („Plan”, „Z innej planety”). Odzew na koncertach, zainteresowanie w przestrzeni internetowej (YT, Bandcamp.com) a także okazyjne składanki płytowe z utworami VM motywująco podziałały na zespół.

  Jesienią roku 2020 po raz kolejny pod okiem Jarka Hejmanna, rozpoczął się proces rejestracji piosenek, o których można powiedzieć, że w warstwie tekstowej są sumą obserwacji zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości, a w warstwie muzycznej to ciągle Punk Rock z ogniem w sercu.

  Można oczekiwać, że rok 2021 będzie czasem edycji płyty, na której znajdzie się 12 premierowych piosenek.

  Stay Tune!

  QULTURKA
  (punk rock ska Piła)

  Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska.

  Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz skrzypce, akordeon i perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze klimat.

  Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne.

  Oficjalna strona: www.qulturka.band.pl

  Oficjalny Facebook: http://www.facebook.com/qulturka.band

  You tube: https://www.youtube.com/results?search_query=qulturka

  JAMNIK`73

  hardcore/punk, Piła. Grają od 2017 jak sami o sobie mówią grają “szybko, głośno i na temat”. W składzie byli i obecni muzycy z takich kapel jak Qulturka, Alians, Soraga, INRI, D.Y.R.E.K.T.O.R, Folk Machina czy Mojapołowa.

  https://www.youtube.com/watch?v=LDY8MHWTxVw

  Joanna Naranowicz

  koncert_valery_mess1_01

  koncert_valery_mess1_07 koncert_valery_mess1_02 koncert_valery_mess1_03 koncert_valery_mess1_04 koncert_valery_mess1_05 koncert_valery_mess1_06