Konkurs „Jestem zameldowany – jestem fair” rozstrzygnięty | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Konkurs „Jestem zameldowany – jestem fair” rozstrzygnięty

3 lipca br. przed Urzędem Gminy Szydłowo Wójt Tobiasz Wiesiołek i Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela podsumowali tegoroczną akcję „Jestem zameldowany – jestem fair”, której celem było zachęcenie mieszkańców do płacenia w Gminie podatku PIT.

Pierwsza edycja zakończyła się niemałym sukcesem – wzięło udział 330 mieszkańców Gminy Szydłowo, a 61 osób spośród nich po raz pierwszy zgłosiło miejscowość z Gminy Szydłowo jako swoje miejsce zamieszkania! Po takim sukcesie postanowiono kontynuować ten konkurs także w tym roku.

- To już druga edycja, która ma na celu wyrobienie świadomości, że warto być zameldowanym w naszej gminie, wskazywać w zeznaniu podatkowym miejscowość  w gminie Szydłowo. A dlaczego warto? Ponieważ aż 38% kwoty podatku dochodowego zasila budżet Gminy, czyli średnio każdy mieszkaniec, podatnik 2100 złotych przekazuje swój podatek na rzecz gminy. Daje to kwotę  prognozowaną w wysokości 11,5 mln złotych. Są to środki, które możemy inwestować, za które możemy budować chodniki, oświetlenie, drogi i całą naszą gminną infrastrukturę. Chcemy budować także świadomość wśród mieszkańców, aby zachęcali sąsiadów do zameldowania się w naszej gminie – mówi pomysłodawca akcji, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Na drugą edycję konkursu wpłynęło 211 zgłoszeń, a 52 osoby zdeklarowały że po raz pierwszy zapłaciły podatek dochodowy w Gminie Szydłowo. Zdaniem wójta to duży zastrzyk pieniędzy, który dobrze  zostanie wykorzystany na zadania inwestycyjne.

- W tym roku udział w akcji wzięło 211 osób. Co prawda ciut mniej niż w zeszłym roku, ale i tak to się przełożyło na większą kwotę, bo średnia podatku PIT na jedną osobę wzrosła. 52 osoby to są nowi mieszkańcy, którzy pierwszy raz złożyli deklaracje. Kwota do naszego budżetu, jaką szacujemy, że zasili w 2020 roku nasz budżet, to jest 110 tysięcy złotych, o tyle więcej będziemy mogli zainwestować w zadania tak ważne i oczekiwane przez naszych mieszkańców. Serdecznie dziękuję mieszkańcom naszej Gminy, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie. Więcej pieniędzy w naszym budżecie oznacza więcej inwestycji. To dzięki płaconym podatkom jesteśmy w stanie się rozwijać. Kolejna edycja w przyszłym roku – dodaje Wójt Gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek.

W konkursie pojawiło się ponownie pytane do mieszkańców. W tym roku brzmiało ono tak: „Dlaczego warto zamieszkać w Gminie Szydłowo”. Jury najbardziej spodobały się dwie odpowiedzi. Ekspres do kawy trafi do pani Małgorzaty Malarowskiej, a rower górki odebrała podczas konferencji prasowej pani Ewa Dołgopoł.

– Od 35 lat mieszkam w gminie Szydłowo i widzę jak się zmienia, jaka piękna jest przyroda. Rozliczając się wiem, że pieniądze wracają do gminy, dzięki czemu możliwe są inwestycje, dzięki którym gmina pięknieje – mówi Ewa Dołgopoł.

Pozostałe 15 osób nagrodzono mniejszym sprzętem AGD.

Sebastian Daukszewicz

konkurs_jestem_zameldowany1_01

konkurs_jestem_zameldowany1_10 konkurs_jestem_zameldowany1_02 konkurs_jestem_zameldowany1_03 konkurs_jestem_zameldowany1_04 konkurs_jestem_zameldowany1_05 konkurs_jestem_zameldowany1_06 konkurs_jestem_zameldowany1_07 konkurs_jestem_zameldowany1_08 konkurs_jestem_zameldowany1_09