Konkurs rozstrzygnięty! Ponad milion złotych dla północnej Wielkopolski! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Konkurs rozstrzygnięty! Ponad milion złotych dla północnej Wielkopolski!

  konkurs_rozstrzygniety

  W maju bieżącego roku zarząd województwa ogłosił otwarty konkurs ofert na realizacje (w formie wsparcia) zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, ze środków PFRON będących w 2019 roku w dyspozycji samorządu województwa wielkopolskiego.

  - 4,5 mln złotych trafi do beneficjentów, którzy nie są zaliczani do sektora finansów publicznych. Dofinansowane zadania to m. in. prowadzenie rehabilitacji, organizowanie szkoleń, kursów i warsztatów dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, działania na rzecz włączania osób niepełnosprawnych w rynek pracy, doradztwo zawodowe, organizowanie i prowadzenie szkoleń dla tłumaczy języka migowego, itd. Ponad milion złotych trafi do organizacji, które działają w północnej Wielkopolsce – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

  Są to Stowarzyszenie BIODERKO z Chodzieży, Fundacja „Na prostej drodze” z Obornik, Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek „Różowa Wstążeczka”, Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Pile, Fundacja Sowelo z Piły, Polskie Stowarzyszenie Widoki z Chodzieży, Krok po kroku HSA z Piły, Stowarzyszenie Na Górze z Chodzieży, Stowarzyszenie ONI z Chodzieży oraz Stowarzyszenie „Krok do przodu” z Chodzieży. Wszystkim beneficjentom serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za realizacje zadań konkursowych.

  red