KP Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży z nowym samochodem specjalnym | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  KP Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży z nowym samochodem specjalnym

  Komenda Powiatowa PSP w Chodzieży w dniu 26 listopada 2021 roku dokonała odbioru pojazdu specjalnego SKODA OCTAVIA Combi, który jest wynikiem realizacji przedsięwzięcia sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu z zakresu doposażenia jednostek powołanych do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii, a także środków Gminy Chodzież wraz ze środkami Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Chodzieski.  

  Wartość zadania to kwota 125.000,00 zł.  Zakup samochodu specjalnego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży podwyższył stan wyposażenia sprzętowego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Chodzieży, poprawi skuteczność i szybkość podejmowanych działań ratowniczych.

  Zakup pojazdu przyczyni się niewątpliwie do przeciwdziałania zagrożeniom środowiska i likwidacji ich skutków. Ponadto pojazd będzie wykorzystywany podczas innego rodzaju działań: między innymi do działań prewencyjnych, kontrolno – rozpoznawczych, które związane są z występowaniem, zapobieganiem na terenie powiatu chodzieskiego potencjalnym zagrożeń, a także działań związanych z edukacją społeczną mieszkańców.

  Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Chodzież

  kp_panstwowej_strazy

  kp_panstwowej_strazy_02 kp_panstwowej_strazy_03