KS Futsal Piła w niedzielę zagra z Pniewami! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

KS Futsal Piła w niedzielę zagra z Pniewami!

Futsal_zagra_z_Pniewami

Już w najbliższą niedzielę 3 grudnia pilanie przed własną publicznością, będą chcieli zamazać plamę z inauguracyjnego występu. W II kolejce spotkań podopieczni Macieja Konerta, będą chcieli udowodnić swoją wyższość nad Red Dragons II Pniewy.

Pilanie inauguracji rozgrywek, delikatnie mówiąc, nie mogą zaliczyć do udanych. Nasza drużyna w Kostrzynie doznała bardzo wysokiej porażki (2:11) i zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Trener oraz włodarze klubu jednak uspokajają, drużyna ma się dopiero kształtować, a w pierwszej kolejce zabrakło kilku kluczowych graczy. Cel, jaki pilanie postawili sobie na ten sezon to walka o najwyższe lokaty.

Idealna okazja do rehabilitacji nadarza się już w ten weekend, kiedy do Piły zawita młodziutki zespół z Pniew. Pilscy zawodnicy już w kompletnym zestawieniu nie powinni jednak lekceważyć rywala. „Czerwone Smoki” z roku na rok w tych rozgrywkach znaczą coraz więcej, a potwierdzeniem słów niech będzie awans młodzieżowców do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. W kadrze rywali znajdziemy bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny, która przecież od kilku dobrych sezonów gra na parkietach Futsal Ekstraklasy, rywalizacja w II lidze ma być swego rodzaju przetarciem i wyselekcjonowaniem graczy, którzy już wkrótce mogą zasilić szeregi seniorów.

Nowy trener pilan, Maciej Konert jak i cała drużyna zrobią w tym dniu absolutnie wszystko, aby jak najszybciej opuścić ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Faworytem rywalizacji wydają się być więc gospodarze.

KS Futsal Piła – Red Dragons II Pniewy
Niedziela, 03.12.17, godzina 18:00.
Hala PWSZ w Pile przy ul. Podchorążych 10.

(SE)