Ksiądz Bartek Przybylski SDB z Piły Mistrzem Europy księży! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Ksiądz Bartek Przybylski SDB z Piły Mistrzem Europy księży!

W dniach 30 kwietnia – 1 maja w Lourmais i w Bonnemain odbyły się 20. kolarskie mistrzostwa Francji księży (Championnat de France cycliste du Clergé), które zakończyły się sukcesem ks. Bartka Przybylskiego SDB. Pilanin zdobył mistrzostwo Europy ze startu wspólnego (jedna runda 7 km a było ich 8). W zawodach wzięło udział pięćdziesięciu duchownych (w tym diakoni, klerycy, zakonnicy, pastorzy), którzy na dwa dni porzucili swoje sutanny i wsiedli na rowery.

Pomysł wyjazdu do Francji zrodził się u pilskiego Salezjanina 3 lata temu, kiedy przeglądał internet i zauważył, że Francja dla duchowieństwa organizuje Mistrzostwa w kolarstwie szosowym. Chciał już wtedy wystartować, jednak obowiązki w tym czasie nie pozwalały mu na wzięcie udziału. W tym roku się udało.

- Pierwszego dnia Mistrzostw Europy odbywała się jazda indywidualna na czas na dystansie 7 km. Pojechałem mądrze i zdobyłem wicemistrzostwo przegrywając z pastorem kościoła ewangelickiego o 1 s. Trasa tego dnia była kręta z jednym podjazdem 8-10 %. Pogoda słoneczna jednak temperatura podobnie jak w Polsce max 16 stopni C. Drugi dzień Mistrzostw to walka w peletonie. Plany były na finisz w końcówce, bo w tym jestem dobry. Jednak zdecydowałem się na atak na 28 km i kontratak na 5 km przed metą. Czułem, że w formie jestem, bo tak celowałem z nią – na początek maja. Jednak byłem mega zaskoczony, że w taki sposób wygrałem. Praktycznie na solo. Startowało 50 uczestników z tego ok. 12 to duchowni z naprawdę mocną nogą - opowiada ks. Bartek Przybylski SDB Mistrz Europy księży - Wrażenia z Francji przywożę duże, szczególnie ujęła mnie organizacja Mistrzostw przez Francuską Federację Kolarską, która zadbała o szczegóły rywalizacji. Mam nadzieję, że doczekamy takich Mistrzostw w Polsce, gdzie na starcie będzie ponad 50 duchownych – dodaje ks. Przybylski SDB, katecheta w Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Pile.

18 maja w Skrzatuszu zostaną rozegrane 5. Mistrzostwa Polski Księży i Ministrantów w Kolarstwie Szosowym oraz 2. Mistrzostwa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej z udziałem ks. Bartka Przybylskiego o godzinie 14.00. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Tekst: Sebastian Daukszewicz
Foto: archiwum prywatne ks. Bartka Przybylskiego

ksiadz_bartek_przybylski1_01

ksiadz_bartek_przybylski1_24 ksiadz_bartek_przybylski1_02 ksiadz_bartek_przybylski1_03 ksiadz_bartek_przybylski1_04 ksiadz_bartek_przybylski1_05 ksiadz_bartek_przybylski1_06 ksiadz_bartek_przybylski1_07 ksiadz_bartek_przybylski1_08 ksiadz_bartek_przybylski1_09 ksiadz_bartek_przybylski1_10 ksiadz_bartek_przybylski1_11 ksiadz_bartek_przybylski1_12 ksiadz_bartek_przybylski1_13 ksiadz_bartek_przybylski1_14 ksiadz_bartek_przybylski1_15 ksiadz_bartek_przybylski1_16 ksiadz_bartek_przybylski1_17 ksiadz_bartek_przybylski1_18 ksiadz_bartek_przybylski1_19 ksiadz_bartek_przybylski1_20 ksiadz_bartek_przybylski1_21 ksiadz_bartek_przybylski1_22 ksiadz_bartek_przybylski1_23