Książka jest OK! Spektakle w wykonaniu teatru Małe Mi | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Książka jest OK! Spektakle w wykonaniu teatru Małe Mi

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach działań społecznych i artystycznych pn. “Książka jest Ok!”.

Tym razem, 20 sierpnia, zapraszamy na spektakle teatralne w wykonaniu teatru Małe Mi:

•    Osiek, plac przy szkole podstawowej, godz. 11.00, „Księżycowe opowieści”, pięć pięknych historii, przypowieści, bajek filozoficznych z różnych stron świata, które Księżyc w czasie swych podróży po świecie wysłuchuje, zbiera i Gwiazdom opowiada. Każda historia przepięknie zilustrowana scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej;

•    Piła, al. Powstańców Wlkp., plac za „Biedronką”, godz. 17.00, „Ali Baba i czterech rozbójników”. Brat i Siostra śnią jednocześnie ten sam sen, ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita.

Małe Mi to profesjonalny, autorski teatr lalek; uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów i ich opiekunów. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską, wielofunkcyjną scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny oraz muzykę graną i śpiewaną na żywo. Współorganizator spektaklu w Pile: Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Pile. Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego.

red

ksiazka_jest_ok1_01

ksiazka_jest_ok1_02