Kształcenie zawodowe – to jest to! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Kształcenie zawodowe – to jest to!

  ksztalcenie_zawodowe

  W dniach 5-9 grudnia 2016 r. szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez Powiat Pilski będą uczestniczyły w „Europejskim tygodniu umiejętności zawodowych – Odkryj swój talent”. W tych dniach odbywać się będą m.in. drzwi otwarte, konkursy, warsztaty – wszystko po to by zachęcić gimnazjalistów do kształcenia zawodowego.

  Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Komisja Europejska, która ma sprawić, aby kształcenie i szkolenie zawodowe nastawione na zdobywanie specjalistycznych umiejętności i zawodów stało się bardziej atrakcyjne. Tydzień podejmowanych inicjatyw w jednostkach Powiatu Pilskiego został zgłoszony we wniosku do Brukseli pn. „Festiwal zawodów – wybierz przyszłość-wybierz zawód”.

  - W przedsięwzięciu tym uczestniczyć będą wszystkie nasze szkoły i placówki oświatowe, które przygotowały bogaty program dla gimnazjalistów oraz swoich uczniów. Działania te mają na celu promowanie kształcenia zawodowego i planowania własnej kariery, ale również promocję naszych szkół. Ważnym aspektem jest też integracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych z gimnazjalistami oraz uczelniami wyższymi i pracodawcami – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

  W ramach Festiwalu w szkołach i placówkach odbywać się będą między innymi:

  1.    drzwi otwarte,

  2.    drzwi otwarte w Instytucie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile,

  3.    konkursy tematyczne,

  4.    warsztaty dla gimnazjalistów,

  5.    wycieczki zawodoznawcze,

  6.    konferencja „Wybierz przyszłość – wybierz zawód” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile,

  7.    spotkania z doradcą zawodowym,

  8.    spotkania z absolwentami szkół,

  9.    spotkania z przedstawicielami różnych firm i instytucji,

  10.    wizyty w zakładach pracy.

  Do skorzystania z ciekawej propozycji działań organizowanych w szkołach i placówkach zaproszeni zostali gimnazjaliści i ich rodzice, dyrektorzy gimnazjów oraz samorządy gminne, które są organami prowadzącymi te placówki. Szczegółowy program „Festiwalu zawodów – wybierz przyszłość, wybierz zawód” znajduje się na profilu wydarzenia na Facebooku.

  Załącznik nr 1: ksztalcenie_zawodowe

  A.M.