Lekcja z przewodniczącym Rady Miasta Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Lekcja z przewodniczącym Rady Miasta Piły

19 kwietnia w Centrum Kształcenia NAUKA, w ramach Inicjatywy „Persona Nie Non Grata”, z młodzieżą spotkał się Rafał Zdzierela, przewodniczący Rady Miasta Piły. Pilski samorządowiec opowiedział o działaniu lokalnego samorządu, ich kompetencji oraz zapraszał młodych uczniów, aby na żywo przyjrzeli się obradom Sesji Rady Miasta lub wybranej komisji. Czy to oni zostaną elitą przyszłego lokalnego samorządu? Na razie nie wiadomo, ale chętnie słuchali, co miał do powiedzenia przewodniczący Rady Miasta Piły. Głównym organizatorem spotkania był pan dyrektor Adam Nowicki.

- W ramach inicjatywy „Persona Nie Non Grata” zapraszamy do szkoły różne ciekawe osobowości, które chcą się spotkać z młodzieżą. Dzisiaj tym ciekawym gościem był przewodniczący Rady Miasta Piły, pan Rafał Zdzierela, który podzielił się swoją wiedzą na temat pracy miejskiego radnego, pracy przewodniczącego Rady. Inicjatywa tych spotkań odbywa się już od ponad dwóch lat – warto, aby nasza młodzież spotykała się z interesującymi osobami, z którymi warto porozmawiać, wysłuchać. Być może osoby obecne na spotkaniu będą chciały pójść w ślady pana Rafała i pracować w lokalnym samorządzie –dziś otrzymały odpowiedź jak to uczynić. Każdy może u nas zgłaszać – zarówno uczniowie, rodzice jak i nauczyciele – nazwiska osób, które zapraszamy na nasze spotkania - mówi Adam Nowicki, wice dyrektor CK Nauka.

Czwartkowe spotkanie było również okazją do podzielenia się wrażeniami przez młodzież – kształcącą się w ubiegłym roku w zawodach kucharz, technik usług fryzjerskich i hotelarskich – która przebywała na dwutygodniowych praktykach w Grecji, podczas których zdobywała niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy w przyszłej profesji. Ukończenie zagranicznego stażu udokumentowane zostało certyfikatem, potwierdzającym zdobycie umiejętności, cenionych w całej Unii Europejskiej.

Sebastian Daukszewicz

lekcja_z_przewodniczacym_rady00

lekcja_z_przewodniczacym_rady51 lekcja_z_przewodniczacym_rady01 lekcja_z_przewodniczacym_rady02 lekcja_z_przewodniczacym_rady03 lekcja_z_przewodniczacym_rady04 lekcja_z_przewodniczacym_rady05 lekcja_z_przewodniczacym_rady06 lekcja_z_przewodniczacym_rady07 lekcja_z_przewodniczacym_rady08 lekcja_z_przewodniczacym_rady09 lekcja_z_przewodniczacym_rady10 lekcja_z_przewodniczacym_rady11 lekcja_z_przewodniczacym_rady12 lekcja_z_przewodniczacym_rady13 lekcja_z_przewodniczacym_rady14 lekcja_z_przewodniczacym_rady15 lekcja_z_przewodniczacym_rady16 lekcja_z_przewodniczacym_rady17 lekcja_z_przewodniczacym_rady18 lekcja_z_przewodniczacym_rady19 lekcja_z_przewodniczacym_rady20 lekcja_z_przewodniczacym_rady21 lekcja_z_przewodniczacym_rady22 lekcja_z_przewodniczacym_rady23 lekcja_z_przewodniczacym_rady24 lekcja_z_przewodniczacym_rady25 lekcja_z_przewodniczacym_rady26 lekcja_z_przewodniczacym_rady27 lekcja_z_przewodniczacym_rady28 lekcja_z_przewodniczacym_rady29 lekcja_z_przewodniczacym_rady30 lekcja_z_przewodniczacym_rady31 lekcja_z_przewodniczacym_rady32 lekcja_z_przewodniczacym_rady33 lekcja_z_przewodniczacym_rady34 lekcja_z_przewodniczacym_rady35 lekcja_z_przewodniczacym_rady36 lekcja_z_przewodniczacym_rady37 lekcja_z_przewodniczacym_rady38 lekcja_z_przewodniczacym_rady39 lekcja_z_przewodniczacym_rady40 lekcja_z_przewodniczacym_rady41 lekcja_z_przewodniczacym_rady42 lekcja_z_przewodniczacym_rady43 lekcja_z_przewodniczacym_rady44 lekcja_z_przewodniczacym_rady45 lekcja_z_przewodniczacym_rady46 lekcja_z_przewodniczacym_rady47 lekcja_z_przewodniczacym_rady48 lekcja_z_przewodniczacym_rady49 lekcja_z_przewodniczacym_rady50