Lekkoatleci Gwdy Piła spotkali się z kierownictwem klubu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Lekkoatleci Gwdy Piła spotkali się z kierownictwem klubu

lekkoatleci_gwdy_spotkali

W gościnnym hotelu „Gromada” w Pile, lekkoatleci pilskiej Gwdy mieli niecodzienną okazję do spotkania przy kawie z kierownictwem klubu i trenerami. Spotkały się dwie sławy lekkoatletyczne.

Bartosz Kowalczyk, wicemistrz Europy juniorów na 5000 m, wicemistrz Polski seniorów również w biegu na 5000 m, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Kadetów na 1500 m, uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów na 5000 m, uczestnik przełajowych Mistrzostw Świata i Przełajowych Mistrzostw Europy, wielokrotny mistrz Polski i medalista tych mistrzostw w różnych kategoriach wiekowych. Była piękna okazja, by prezes klubu Czesław Pachowicz, wiceprezes klubu i jednocześnie jego trener Ignacy Krzewiński oraz kierownik klubu Zbigniew Łapacz, mogli wręczyć kwiaty i prezent ślubny, bowiem tą wybranką Bartka jest piękna Filipinka Quennie Kowalczyk. Właśnie na Filipinach młodzi zawarli związek małżeński.

Powodem do satysfakcji dla klubu był również fakt, że czołowa ich biegaczka na średnie i długie dystanse, wielokrotna reprezentantka Polski, medalistka Mistrzostw Polski Sandra Szpott od kilku lat dzielnie łączy naukę na studiach w Stanach Zjednoczonych z wynikami sportowymi na najwyższym poziomie, m.in. jest aktualną młodzieżową wicemistrzynią Polski w biegu na 10.000 m, jest ponadto wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Niebawem będzie kończyła studia z zakresu antropologii ukierunkowanej na sądownictwo.

W spotkaniu  uczestniczył również Lech Pauliński, wybitny trener zapasów i sumo, trener kadry narodowej i prezes Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego w Poznaniu. Jako przedstawiciel Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu mógł w jego imieniu, całej trójce serdecznie pogratulować, jak również kierownictwu klubu PLKS „Gwda” za wspaniały i serdeczny gest w stosunku do swoich najlepszych, zasłużonych zawodników.

Z.Ł.