Lekkoatleci i trener GWDY Piła wśród laureatów konkursu Nadziei Olimpijskich

lekkoatleci_i_trener_gwdy
Najlepsi wielkopolscy lekkoatleci kategorii młodzieżowych tradycyjnie już wzięli udział w uroczystym podsumowaniu sezonu sportowego 2018, które odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu w ramach 49. Konkursu Nadziei Olimpijskich  im. dr Karola Hoffmanna, wybitnego w przeszłości sportowca, trenera i działacza sportowego. Aż pięciu zawodników PLKS GWDA Piła w różnych kategoriach wiekowych i jeden trener z pilskiego klubu znalaźli się wśród laureatów.

W grupie dzieci wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła niepokonana w 2018 roku, aktualna rekordzistka Polski U14 na 300 m, Zuzanna Doroba. W tej samej kategorii wiekowej U14 wśród chłopców wysokie trzecie miejsce zajął również specjalista na 300 m Olivier Kamiński. W kategorii młodzików na szóstym miejscu znalazł się skoczek wzwyż Marcin Król. Wśród juniorów młodszych trzecie miejsce zdobył Dawid Borowik, ubiegłoroczny medalista Halowych Mistrzostw Polski U18 na 300 m. Wśród juniorek szóste miejsce zajęła Agata Trzaskalska, czołowa w Polsce płotkarka na 100 ppł i dobrze zapowiadająca się  siedmioboistka.

Była również klasyfikacja trenerów. Drugie miejsce zajął trener PLKS „Gwda” Piła – Ignacy Krzewiński. Przed lekkoatletami Wielkopolski kolejny sezon 2019, którego podsumowaniem będzie jubileuszowy 50. Konkurs Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna.

Na zdjęciu: od lewej Olivier Kamiński, Zuzanna Doroba i Agata Trzaskalska