Lekkoatleci pilskiej Gwdy ładowali akumulatory w polskich górach. Wyrzykiewicz piątym seniorem kraju | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Lekkoatleci pilskiej Gwdy ładowali akumulatory w polskich górach. Wyrzykiewicz piątym seniorem kraju

  Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” tradycyjnie już w Borowicach k. Karpacza wzięli udział w klubowym obozie sportowym. Trafili na bardzo dobre warunki pogodowe, był zarówno śnieg jak również słońce. W tej pięknej i urokliwej górskiej miejscowości jest również stadion z okrężną bieżnią tartanową. Były zatem świetne warunki do treningu przygotowującego do nowego sezonu 2018.

  Z obozu klubowego w Borowicach nie mógł skorzystać Adrian Wyrzykiewicz, ponieważ w tym czasie wystartował w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbywały się w Toruniu. Adrian nie ukrywał, że chciał powtórzyć sukces sprzed dwóch lat, kiedy to w biegu na 800 m wywalczył brązowy medal. Aspiracje były tym bardziej uzasadnione, że Adrian kilka dni  przed Mistrzostwami, na mityngu w Spale uzyskał znakomity wynik 1:50,40, co nadal jest trzecim rezultatem w kraju w kategorii seniorów. Tym razem w Toruniu Adrianowi się nie poszczęściło. W swoim biegu, w którym  startowali zawodnicy z najlepszymi tegorocznymi wynikami zajął upragnione trzecie miejsce, przegrywając z mistrzem Świata w hali – Adamem Kszczotem. Były zatem nadzieje i gratulacje dla Adriana, które okazały się przedwczesne. Okazało się, że w teoretycznie słabszej serii, dwóch zawodników uzyskało lepsze wyniki od Adriana. Po podsumowaniu wyników z dwóch biegów okazało się, że Adrian z wynikiem 1:51,26 zajął piąte miejsce, przegrywając czwarte miejsce o jedną setną sekundy.

  Po krótkim sezonie halowym lekkoatletów „Gwdy” czekają starty przełajowe. Pierwsze zadanie to udział w Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS, które odbędą się 3 marca w Żerkowie.

  Z.Ł.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  lekkoatleci_gwdy_ladowali02