Lekkoatleci pilskiej GWDY podsumowali sezon | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Lekkoatleci pilskiej GWDY podsumowali sezon

  Lekkoatleci PLKS Gwda Piła udanymi występami w Przełajowych Mistrzostwach Polski w Kwidzyniu zakończyli sezon sportowy. Przyszedł zatem czas na krótkie jego podsumowanie.

  Mimo trudności związanych z pandemią, sezon ten był bardziej udany od poprzedniego. Zawodnicy „Gwdy” wywalczyli  87,5 pkt w ogólnopolskim  współzawodnictwie sportu młodzieżowego, zajmując drugie miejsce w regionie pilskim w odniesieniu do wszystkich dyscyplin sportu. Imponujący był  zwłaszcza dorobek medalowy. Łącznie w imprezach szczebla ogólnopolskiego i wojewódzkiego zdobyli 92 medale w tym 40 złotych, 30 srebrnych i 22 brązowych. Sklasyfikowanych na koniec sezonu  było 44 zawodników w tym 2 z kl. I, 3 z kl. II, 6 z kl. III.

  Dużym sukcesem  klubu było zajęcie III miejsca w punktacji  drużynowej w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Stargardzie oraz IX miejsce na ponad 100 sklasyfikowanych w Mistrzostwach Polski LZS w Ciechanowie.

  Tradycyjnie już lekkoatleci „Gwdy” w ramach Zrzeszenia LZS skutecznie reprezentowali Piłę w cyklu mistrzowskich imprez o Puchar  Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Klub jak co roku był organizatorem dużej  wojewódzkiej imprezy  tj. Mistrzostw Wielkopolski Zrzeszenia LZS w kategorii juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Ponadto w trakcie sezonu na stadionie MOSiR-u klub zorganizował  Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny i Regionalne Zawody Lekkoatletyka dla Każdego Nestle Cup.

  Najlepszymi lekkoatletami PLKS „Gwda” w sezonie 2020 byli: Agata Trzaskalska – czołowa polska siedmioboistka , piąta na Mistrzostwach Polski Seniorek w Łodzi, Rozalia Gapska- piąta  na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 10.000 m w Karpaczu, Mikołaj Czechowicz- szósty w Mistrzostwach  Polski Juniorów Młodszych w biegu na 2000 prz w Radomiu i dwunasty w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kwidzyniu, Jacek Włodarczak-szósty w skoku w dal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Radomiu, Zuzanna Doroba- dwukrotna zwyciężczyni  w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodzików na 600 m w Poznaniu i w przełajach w Stargardzie, druga w Ogólnopolskich Finałach LDK na 600 m we Włocławku, Hanna Krajewska- czwarta w chodzie na 20 km i piąta  na 10km  w Mistrzostwach Polski Juniorów w Warszawie i Radomiu, Marcin Król- ósmy w skoku wzwyż w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Radomiu, Mikołaj Szarejko- finalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegu na 400ppł w Radomiu i mistrz Polski Zrzeszenia LZS w sztafecie 4×100 m w Ciechanowie, Sandra Szpott- aktualnie studiująca w Stanach Zjednoczonych, akademicka mistrzyni stanu Texas w Przełajach w Huston, w przeszłości wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, Kacper Rospłoch- drugi  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w rzucie dyskiem w Poznaniu, Norbert Śliwiński- dwukrotny finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 2000prz w Radomiu i biegu przełajowym w Kwidzyniu, Piotr Rozmiarek-  drugi w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w skoku wzwyż w Poznaniu i drugi w Ogólnopolskich Finałach LDK w skoku wzwyż we Włocławku, Oliwer Kamiński- pierwszy w Mistrzostwach Wielkopolski LZS na 600 m w Żerkowie.

  Grupę tę uzupełniają  utalentowani zawodnicy, często już medaliści imprez  w swoich kategoriach  wiekowych: Dawid Hajduk, Natalia Szarejko, Jakub Wachowiak, Marta Klupś, Paweł i Piotr Konek, Mikołaj Macios, Kacper Derlatka, Jan Gański, Piotr Barańczyk, Aleksandra Astapczyk, bracia Gabriel  i Tymoteusz Dobber, Oskar Sobierajski, Julia Wałczacka, Agata Łańska, Zuzanna Musiał, Hubert Margowski, Katarzyna Kaczmarek.
  Realizacja sportowych celów w sezonie 2020 , była możliwa dzięki dofinansowaniu, które klub otrzymał z Gminy Piła, Powiatu Pilskiego i Spółki „Gwda” w Pile.

  Zdjęcie czołówkowe: z obozu letniego w Dźwirzynie.

  Z.Ł.

  lekkoatleci_gwdy1_01

  lekkoatleci_gwdy1_03 lekkoatleci_gwdy1_02