Lekkoatleci pilskiej Gwdy „przecierali się” w Toruniu

Siedmioosobowa grupa lekkoatletów PLKS Gwda Piła, wystartowała w pierwszej tegorocznej imprezie mistrzowskiej, tj. Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U20 i Juniorów Młodszych U18, które odbyły się w reprezentacyjnej polskiej hali lekkoatletycznej w Toruniu.

Troje lekkoatletów „Gwdy” wywalczyło miejsca w czołówce tej imprezy. Bardzo dobry występ zanotowało dwoje chodziarzy. Hanna Krajewska w chodzie na 3000 m jun. młodszych U18 zajęła szóste miejsce i wynikiem 17:23,50 poprawiła przy tym rekord życiowy. Taką samą szóstą lokatę w chodzie na 5000 m juniorów U20 wywalczył Piotr Konek, który uzyskał rezultat 26:04,28. Dziewiąte miejsce w skoku wzwyż U18 zajął Marcin Król, pokonując poprzeczkę na wysokości 184 cm. Szkoda, że zawodnik ten minimalnie strącił poprzeczkę na wysokości 188 cm, która to dawała medal w tej konkurencji. Szansa była chociażby dlatego, że  kilkanaście dni temu na mitingu w Toruniu uzyskał on rezultat 190 cm. Pozostali zawodnicy „Gwdy” uzyskali następujące rezultaty: Mikołaj Szarejko – 300 m U18- 38,55, Mikołaj Czechowicz – 2000 m U18 – 6:14,68, Paweł Konek – 400 m U20 – 54,93, Jacek Włodarczak – skok w dal U20 – 6,24.

Lekkoatleci Gwdy start halowy, z uwagi na brak możliwości przygotowania na specjalistycznej hali tartanowej, potraktowali jako „przerywnik” w okresie przygotowawczym do sezonu 2020.

Niebawem, bo już 29 lutego, odbędzie się pierwszy start przełajowy w Stargardzie, będą to Przełajowe Mistrzostwa Polski LZS.