Lekkoatleci pilskiej GWDY udanie rozpoczęli cykl imprez mistrzowskich

lekkoatleci_pilskiej

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” bardzo udanie rozpoczęli cykl imprez mistrzowskich, które są wliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego w sezonie 2020. W Radomiu na Mistrzostwach Polski U20 dwoje zawodników wywalczyło łącznie 18 pkt, do tego dodana będzie regulaminowa połowa punktów zdobytych przez wychowanków klubu, aktualnie na czas nauki startujących w barwach innego klubu. Łącznie po dodaniu tych punktów było ich razem 23.

Wysokie piąte miejsce w chodzie na 10.000 m zajęła Hanna Krajewska z wynikiem  61:07,33. Bardzo dobrze też zaprezentował się Jacek Włodarczak, który w skoku w dal zajął szóstą lokatę – 6,50m i czternastą w trójskoku – 12,60. Wychowankowie klubu punktowali zajmując odpowiednio: Dawid Borowik szóstą lokatę w biegu na 400 m i Szymon Ramusiewicz – szesnastą w biegu na 2000prz.

Dorobek punktowy „Gwdy” został znacząco powiększony poprzez dobry start w  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu. W zawodach tych wywalczyli 20 pkt w tym trzy medale. W ten sposób podczas weekendu zdobyli łącznie 43 pkt. Najbardziej wartościowy wynik w pilskiej ekipie uzyskała zwyciężczyni biegu na 600 m Zuzanna Doroba – 1:35,48. Zaimponowali też srebrni medaliści Kacper Rospłoch w rzucie dyskiem – 40,45 i Piotr Rozmiarek w skoku wzwyż – 175 cm. Dwa wartościowe rekordy życiowe w biegach na 80ppł i 200ppł ustanowiła Natalia Szarejko z wynikami odpowiednio 13,96 i 32,63, zajmując dziewiąte i piąte miejsca.

Ponadto miejsca punktowane zajęli: czwarte miejsce Oliwier Kamiński – 300 m – 38,54, piąte miejsca:  Kacper Derlatka w rzucie oszczepem – 36,02 i skoku wzwyż- 170cm, Kacper Sobierajski –w dal- 5,38, Krzysztof Kuczyński – młot- 21,42, szóste miejsca: Kacper Rospłoch- młot- 19,41,  Dawid Hajduk – 300 m – 39,05, siódme miejsce- Krzysztof Kuczyński – kula- 8,82, ósme miejsce- Jan Gański- wzwyż- 150 cm, dziewiąte miejsca: Kalina Wierzbowska- 1000m – 3:28,66 i Dawid Hajduk – w dal – 5,15.