List otwarty do prezydenta Piły w sprawie „dzikiego przejścia” przez tory | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  List otwarty do prezydenta Piły w sprawie „dzikiego przejścia” przez tory

  Pilski oddział Partii Wolość w dniu 29 czerwca 2017 roku wystosował list otwarty do Prezydenta Piły Pana Piotra Głowskiego. Tematem listu było „nielegalne przejście” na trasie Nordic Walking biegnącej  do Jęziora Piaszczyste.

  LIST OTWARTY
  do Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego

  Szanowny Panie Prezydencie,

  Ostatnio na portalach społecznościowych, pojawiły się doniesienia odnośnie zakwalifikowania przejścia przez tory kolejowe na znakowanym szlaku nordic walking „Trasa Południowa”, jako przejścia dzikiego, przy jednoczesnym postawieniu zakazu i wprowadzeniu kontroli Policji i Straży Miejskiej. Przejazd ten co roku jest pokonywany przez tysiące ludzi celem dotarcia drogą pieszą nad Jezioro Piaszczyste i nigdy nie słyszeliśmy o jakimkolwiek wypadku na tamtym przejeździe. Decyzja o zakazie przekraczania torów w omawianym punkcie wydaje nam się absurdalna, między innymi dlatego, że uderza ona w interesy lokalu nad Jeziorem Piaszczystym, co nie jest w naszej ocenie najgorszym skutkiem.

  Od lat Jezioro Piaszczyste jest celem spędzania wolnego czasu dla wielu ludzi szczególnie z rejonów Osiedla Górnego. Decyzja o zakazie przejścia na napotykanym przejeździe kolejowym blokuje dostęp do tego wyjątkowego miejsca i sprawia, że jedynym szlakiem dojścia jest ruchliwa droga nr 180. Dlaczego po tylu latach przejście, na którym widoczność jest doskonała w każdym kierunku stało się nagle tak niebezpieczne? Czy uważa Pan, że ograniczanie swobody mieszkańców tym miejscu służy czemuś więcej niż realizacji wizji wszechobecnej kontroli obywateli przez władze?

  Jako osoby promujące idee wolnościowe uważamy iż zakaz, który został ustanowiony powinien zostać jak najszybciej zdjęty!

  Z poważaniem,
  Pilski oddział partii Wolność

  Piotr Świniarski

  liost_otwarty_ws_przejscia00

  liost_otwarty_ws_przejscia01