Łobżenica. Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Łobżenica. Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami

  Już wkrótce będziemy obchodzić Niedzielę Palmową, zwaną niegdyś w Polsce także Kwietną lub Wierzbną. To jedno z najstarszych świąt w tradycji kościelnej. Święto rozpoczyna Wielki Tydzień, a upamiętnia triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy, podczas którego na znak radości i uwielbienia rzucano Mu pod nogi gałązki palmowe.

  Nieodłącznym elementem Kwietnej Niedzieli jest oczywiście kolorowa palma wielkanocna, która ma bogatą tradycję i ciekawą symbolikę. Związanych z nią jest także mnóstwo wierzeń, zwyczajów oraz przesądów.

  Niektórym ludziom czasami “palma odbija”, a nasze Panie na zajęciach w dniu wczorajszym palmy kończyły. Pamiętacie, jak w zeszłym tygodniu robiły kwiaty z krepy? Krokusy i żółte i różowe kwiatki wykonywane ‘metodą cukierkową” ? Właśnie te cudeńka posłużyły do wykonania kolorowych palemek. Na podstawie z patyka, trzciny, baziek i bukszpanu powstały piękne, wielkanocne palmy. Panie na pewno pomaszerują z nimi w Niedzielę Palmową do kościoła.

  A Wy już teraz możecie zobaczyć efekty Ich pracy.

  Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy

  lobzenica_wielkanoc_zbliza

  lobzenica_wielkanoc_zbliza_02 lobzenica_wielkanoc_zbliza_03 lobzenica_wielkanoc_zbliza_04 lobzenica_wielkanoc_zbliza_05 lobzenica_wielkanoc_zbliza_06 lobzenica_wielkanoc_zbliza_07 lobzenica_wielkanoc_zbliza_08 lobzenica_wielkanoc_zbliza_09 lobzenica_wielkanoc_zbliza_10 lobzenica_wielkanoc_zbliza_11 lobzenica_wielkanoc_zbliza_12 lobzenica_wielkanoc_zbliza_13 lobzenica_wielkanoc_zbliza_14 lobzenica_wielkanoc_zbliza_15 lobzenica_wielkanoc_zbliza_16 lobzenica_wielkanoc_zbliza_17 lobzenica_wielkanoc_zbliza_18 lobzenica_wielkanoc_zbliza_19 lobzenica_wielkanoc_zbliza_20 lobzenica_wielkanoc_zbliza_21 lobzenica_wielkanoc_zbliza_22