Łobżenica. Współpraca w zakresie opieki nad grobami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Łobżenica. Współpraca w zakresie opieki nad grobami

  3 listopada 2021 r. z inicjatywy Burmistrza Łobżenicy i Towarzystwa Miłośników Łobżenicy w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

  W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś, Naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Poznaniu Wojciech Chałupka wraz z współpracownikiem oraz przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Łobżenicy – Pani Zdzisława Bosak-Kawa, a także Pan Krzysztof Poznań.

  W trakcie spotkanie omówiono możliwości współpracy w zakresie opieki nad grobami weteranów walk o niepodległość i możliwości pomocy Instytutu w zakresie współfinansowania zadań związanych z budową, remontem i utrzymaniem grobów weteranów.

  Podczas spotkania zwiedzono również nasz cmentarz parafialny, na którym zapoznano gości z grobami Powstańców Wielkopolskich oraz mogiłami pomordowanych w czasie II wojny światowej. Udano się również na Plac Wolności i omówiono możliwości rewitalizacji naszego pomnika Powstańców Wielkopolskich.

  Było to bardzo twórcze spotkanie, które rozpocznie naszą współpracę z Instytutem w zakresie opieki nad grobami weteranów walk o niepodległość.

  UM w Łobżenicy

  lobzenica_wspolpraca1_01

  lobzenica_wspolpraca1_08 lobzenica_wspolpraca1_02 lobzenica_wspolpraca1_03 lobzenica_wspolpraca1_04 lobzenica_wspolpraca1_05 lobzenica_wspolpraca1_06 lobzenica_wspolpraca1_07