Lód to zagrożenie! Prewencyjnie w szkołach | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Lód to zagrożenie! Prewencyjnie w szkołach

  Strażacy z komendy powiatowej PSP w Złotowie w ramach realizacji zadań z zakresu prewencji społecznej, zapoczątkowali akcję związaną z przedstawieniem zagrożeń spowodowanych przez przebywanie na zamarzniętych akwenach. Pokrywa lodowa w szczególności teraz uwzględniając warunki pogodowe jest właśnie nieprzewidywalna a tym samym niebezpieczna, dbajmy zatem o własne bezpieczeństwo i reagujmy, gdy ktoś potrzebuje pomocy, bądźmy rozsądni i skuteczni.

  Akcję informacyjną rozpoczęto wielotorowo w tym również poprzez dotarcie do placówek oświatowych, gdzie za pośrednictwem dyrekcji i opracowanych materiałów plakatowych zobrazowano potencjalne zagrożenia a tą drogą informacja trafia zarówno do dzieci i młodzieży jak również do rodziców i pozostałej rzeszy mieszkańców. Rozpoczęta akcja prewencyjna została zrealizowana już w placówkach oświatowych na terenie gminy Zakrzewo, gminy Lipka, gminy i miasta Złotów, gminy Tarnówka i będzie kontynuowana w pozostałych samorządach na terenie powiatu złotowskiego.

  Opracowanie: kpt. Krzysztof Olczak
  KP PSP w Złotowie

  lod_to_zagrozenie1_01

  lod_to_zagrozenie1_11 lod_to_zagrozenie1_02 lod_to_zagrozenie1_03 lod_to_zagrozenie1_04 lod_to_zagrozenie1_05 lod_to_zagrozenie1_06 lod_to_zagrozenie1_07 lod_to_zagrozenie1_08 lod_to_zagrozenie1_09 lod_to_zagrozenie1_10