Lubisz dobrą zabawę? Weź udział w pilskich Juwenaliach! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Lubisz dobrą zabawę? Weź udział w pilskich Juwenaliach!

Znowu nadchodzi ten okres w roku, kiedy władzę nad Piłą przejmują studenci! Juwenalia – największe, najgłośniejsze i najbardziej umuzycznione święto studentów Pilskich Uczelni – Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Nadnoteckiego Instytutu UAM i Wyższej Szkoły Gospodarki. 13 kwietnia w UM Piły miało miejsce podpisanie porozumienia z uczelniami wyższymi działającymi na terenie Piły, w sprawie wspólnej organizacji Juwenaliów 2018.

- Po raz ósmy, jako samorządy podpisujemy porozumienie odnośnie organizacji Juwenaliów w Pile. Cieszę się, że te trzy ośrodki akademickie się rozwijają i ze sobą dość często współpracują. Juwenalia to doskonała okazja do integracji studentów na terenie miasta.  Dla mieszkańców to kolejna okazja do doskonałej, bezpiecznej zabawy w towarzystwie studentów – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Gwiazdą muzyczną imprezy 19 maja w Parku na Wyspie będzie zespół Enej – twórca takich hitów jak: Skrzydlate ręce, Radio hello, Zbudujemy dom, Lili czy Kamień z napisem Love. Ponadto na pilskiej scenie wystąpi wykonawca disco polo Mikesh oraz zespoły Nadmiar i Skakanka. Zanim koncertowy finał Juwenaliów się odbędzie, studenci będą uczestniczyli w wielu innych wydarzeniach. Przedstawiciele pilskich Uczelni wezmą udział m.in. w debacie Oxfordzkiej 15 maja, w spływie kajakowym 16 maja, w turnieju bowlingowym 17 maja, oraz w grze terenowej (zagadki na temat miasta Piły) 18 maja.

Nie może Was tam zabraknąć!

Sebastian Daukszewicz

lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial00

lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial09 lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial01 lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial02 lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial03 lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial04 lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial05 lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial06 lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial07 lubisz_dobra_zabawe_wez_udzial08