Lutowy numer Tętna Regionu czeka już na Ciebie! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Lutowy numer Tętna Regionu czeka już na Ciebie!

ikona

Minęło już 13 lat od momentu, gdy pierwszy numer Tętna Regionu trafił do Państwa rąk. Jak ten czas błyskawicznie płynie! Ale właśnie taka jest kolej rzeczy – przecież panta rhej. Lutowy, jubileuszowy numer Waszej gazety oferuje dla każdego, od 3-latka do 103-latka, coś odpowiedniego. Gwarantujemy, że warto wziąć go do dłoni… i zatopić się w lekturze. Do czego gorąco zachęcam!

W lutowym wydaniu:

- Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,
- w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,
- kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.
- zajmująca publicystyka i wiele więcej!

Rekomendujemy:

- Szpital przemienienia?! Szpital jest bardzo ważny. Jest niezbędny! Ale musi być w sposób racjonalny zarządzany, a personel pracować w godziwych warunkach i „zdrowej” atmosferze.
str. 13

- Bystrzycki: „Kochałem i nadal kocham sport żużlowy”. Rozmowa z doktorem Włodzimierzem Bystrzyckim, w której wspomina m.in. stare dobre czasy pilskiej Polonii. Ten znany w pilskim środowisku lekarz, radny i obdarzony wielką dawką empatii człowiek, związany jest z czarnym sportem od bez mała trzech dekad.
str. 28, 29

- Śladami żubra i rysia w Nadleśnictwie Mirosławiec. Zwykłemu zjadaczowi chleba żubry i rysie kojarzą się raczej z niektórymi parkami narodowymi. Mało kto wie, że od 40 lat żubry, a od niedawna rysie można spotkać w lasach Nadleśnictwa Mirosławiec.
str. 16, 17

- Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”. W lutowym odcinku, prezydent Głowski odpowiedział na dwa pytania naszych Czytelników. O co pytali i jak brzmiała odpowiedź włodarza Grodu Staszica? Chcąc poznać konkrety, bardzo proszę o zajrzenie na 9 stronę Tętna Regionu. Polecam!
str. 9

- PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek–Rataj w lutowym wydaniu tej wręcz nieodzownej rubryki, opatrzonej tytułem „Ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej”, radzi jak jeden z małżonków może uzyskać ową rozdzielność, gdy np. mąż na stare lata łyknął bakcyla hazardu i trwoni zgromadzony przez lata majątek. Zachęcam do przeczytania, uważnie, porady pani mecenas. Szczególnie tych małżonków, których dotknęło podobne „hobby” współmałżonka.
Przypominamy, że mecenas Agnieszka Przeworek cały czas liczy na kolejne pytania od państwa, na które postara się udzielić  satysfakcjonującej odpowiedzi
str. 9

- REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie! W lutowym odcinku Państwa interwencyjnej rubryki o braku poręczy przy jednych z ważnych pilskich schodów oraz o reklamowych „koziołkach”, będących zawalidrogą.
O szczegółach koniecznie przeczytajcie w lutowej REAKCJI.

- Pod Lupą –  w lutowym odcinku mojej autorskiej rubryki pod tytułową Lupę wziąłem Walentynki i 75. rocznicę wyzwolenia Piły. Zatytułowałem ten odcinek “Walentynki i 75. Rocznica wyzwolenia Piły”.  Starałem się dociec, co – szczególnie dla pilan – jest ważniejsze, pierwsze czy drugie, oraz jaką wartość przedstawia zapożyczone od Anglosasów „Valentine’s Day”. Do jakich wniosków doszedłem? Przekonajcie się sami… zaglądając Pod LUPĘ! Do czego szczerze zachęcam.

GORĄCO POLECAMY!!!
- stałe kąciki porad
- lawinę konkursów z gradem cennych nagród
- i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zapraszam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny