Majowy przedwyborczy numer Tętna Regionu jest do Waszej dyspozycji! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Majowy przedwyborczy numer Tętna Regionu jest do Waszej dyspozycji!

ikona

Rzeczywiście na kartach kalendarza mamy maj, ale za oknami już niekoniecznie. Pomimo tej nierozpieszczającej nas aury, kolejna edycja Waszej gazety, mam taką nadzieję, zrekompensuje w dwójnasób brak słońca. W tym numerze jak zwykle sporo ciekawych artykułów, konkursów i niespodzianek. Słowem, dla każdego coś miłego. Zatem zapraszam do lektury.

W majowym wydaniu:

- Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

- w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,

- kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.

- zajmująca publicystyka i wiele więcej!

Rekomendujemy:

- Draka na konferencji prasowej. Umyślni zakłócacze przeszli samych siebie!

Konferencja nie dość, że była zagłuszana warkotem kosiarki ciągnikowej oraz kosy mechanicznej, to przede wszystkim była utrudniana „występami” trzech pseudo „dziennikarzy”.

str. 12

- Pilski WORD był gospodarzem Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W turnieju wzięły udział reprezentacje szesnastu szkół ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego.

str. 14

- Polonia Piła na spotkaniu z GKSŻ – znamy decyzję w sprawie walkowera!

7 maja w siedzibie ZO PZM w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli GKSŻ z przedstawicielami klubu Polonia Piła ( prezesem klubu, tormistrzem, kierownikiem zawodów) oraz sędzią i  komisarzem toru. Spotkanie miało na celu wysłuchanie obu stron odnośnie stanu pilskiego toru oraz orzeczeniem wobec drużyny KŻ Polonia Piła walkowera w meczu II ligi pomiędzy drużynami Euro Finannce Polonia Piła i Power Duck PSŻ Poznań. 10 maja Główna Komisja Sportu Żużlowego wydała komunikat, z którego dowiadujemy się, że walkower…

str. 24

- Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.

str. 9

- PRAWNIK RADZIRadca Prawny, Agnieszka Przeworek w majowym odcinku tej pouczającej rubryki, porusza kwestię NARUSZENIA ZAKAZU KONKURENCJI i m.in. odpowiada na pytanie jak pracodawca może się zabezpieczyć, aby wyszkolony przez niego adept rzemiosła, którego go nauczył nie czmychnął od niego… wraz z bazą klientów. O szczegółach dowiecie się Państwo z porady mec. Agnieszki Przeworek. Zaręczam, że warto, jak zwykle, do niej sięgnąć i łyknąć wcale niemało wiedzy, aby nie dać – jak to mówią – zrobić się w konia, a może na szaro.

str. 9

REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!

W majowej REAKCJI zajmiemy się już po raz czwarty tematem „chodnika fakira”, który ma c. 150 metrów, a znajduje się w Pile… No właśnie, gdzie i co to za chodnik? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie należy zagłębić się w Reakcji! Zapraszam do lektury.

- Pod Lupą – w tym wydaniu, które zatytułowałem „Kaprys starosty?” zajmę się… I znowu nie uchylę rąbka tajemnicy, czyniąc tak dlatego, abyście Państwo ze zdwojoną ciekawością zajrzeli „Pod Lupę”. Zachęcam, bo naprawdę WARTO!

GORĄCO POLECAMY!!!
- stałe kąciki porad
- lawinę konkursów z gradem cennych nagród
- i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zachęcam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny