Mamy mundur belgijskiego czołgisty | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Mamy mundur belgijskiego czołgisty

W sobotę 7 lipca Pan kmdr Andrzej Konkol, nasz Attache obrony w Ambasadzie RP w Hadze (Holandia) przekazał do zbiorów Pilskiego Muzeum Wojskowego wspaniały prezent od Pana Stevena Vandeputa, Ministra Obrony Belgii. Wystawę, której otwarcie zaplanowaliśmy na 14 lipca wzbogacimy o kompletny mundur czołgisty Sił Zbrojnych Królestwa Belgii!!!

W celu pozyskania mundurów czołgistów naszych sojuszników z NATO zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do Departamentu Wojskowych Spraw Zagranicznych. Zakładaliśmy, że będzie to bardzo proste, niestety okazało się, że w sprawie przekazania mundurów decyzje muszą zapadać na najwyższym szczeblu. Dzięki zaangażowaniu Pana kmdr Andrzeja Konkola kompletny mundur ppłk belgijskiej armii został przekazany na ręce Pana Artura Orzechowskiego naszego Ambasadora w Brukseli. Dla nas pasjonatów wojskowości to wielki honor i zaszczyt, że będziemy mogli prezentować ten mundur w muzeum.

Bardzo prawdopodobnym, na chwilę obecną, pozostaje również pozyskanie podobnej donacji dla naszego muzeum z sił zbrojnych Holandii i Rumunii. Procedury trwają.

Niemniej jednak naszą ambicją jest skompletowanie wszystkich mundurów polowych, czołgistów z krajów NATO. W najbliższym czasie ponowimy prośbę o wsparcie.

Serdecznie zapraszamy, więcej informacji na naszej stronie www.pila.fortyfikacje.pl.

Przemysław Olszyński
dyrektor
Pilskie Muzeum Wojskowe

mamy_mundur_belgijskiego00

mamy_mundur_belgijskiego01