Marcowy, przedwiosenny numer Tętna Regionu jest już dla każdego dostępny! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Marcowy, przedwiosenny numer Tętna Regionu jest już dla każdego dostępny!

ikona

Przedwiośnie zbliża się wielkimi krokami. A bywają dni, w których ujawnia się pełną gębą. Jak przedsionek wiosny, to wraz z nim wokoło jaśniej, radośniej i sympatyczniej.
Aby utrzymać Państwa w tej przyjemnej konwencji, także gros artykułów zamieszczonych w marcowym numerze Waszego pisma tryska uśmiechem i radością. Oczywiście zdarzają się i takie, które nie mogły być nakreślone ciepłą barwą. No, i tradycyjnie staraliśmy się, aby każdy z Was Drodzy Czytelnicy znalazł w tym wydaniu coś odpowiedniego dla siebie. Licząc, że tak jest zapraszamy do satysfakcjonującej lektury.

W marcowym wydaniu:

- Zwyczajowo wiele informacji z Piły i regionu,

- w dodatku „Z pierwszej ręki” ogrom wiadomości z Pilskiego Ratusza,

- kompendium wiedzy o tym co w kulturze, sporcie i nie tylko „piszczy”.

- zajmująca publicystyka i wiele więcej!

Rekomendujemy:

- W Pile po raz dziewiąty zostały wręczone „SYRIUSZE”
23 lutego 2019 r. w Regionalnym Centrum Kultury rozdano Syriusze 2018, doroczne najważniejsze Nagrody Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego, przyznawane za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz za osiągnięcia sportowe.
str. 16 i 17

- Dlaczego PSL przystąpiło do Koalicji Europejskiej?
Pod koniec lutego Rada Naczelna PSL zdecydowała o dołączeniu PSL-u do Koalicji Europejskiej. Za przyłączeniem do Koalicji Europejskiej było 86 głosów, 8 głosów było przeciw, a nikt nie wstrzymał się od głosu.
str. 4

- Nowy sezon, Nowi My – Euro Finannce Polonia Piła zaprezentowana!
16 lutego po raz pierwszy w galerii handlowej VIVO zawodnicy i zawodniczka Euro Finannce Polonia Piła – jeszcze bez kasków, kevlarów i motocykli mieli okazję poznać kibiców a kibice dowiedzieć się, jaki mają cele na sezon 2019, zebrać autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
str. 29

- Stały cykl pytań do prezydenta Piły i odpowiedzi udzielonych przez Piotra Głowskiego, „Prezydent odpowiada”.
str. 9

- PRAWNIK RADZI – Radca Prawny, Agnieszka Przeworek w marcowym odcinku tej niezbędnej rubryki, porusza problem, związany z rozwodem, a konkretnie rozwodem bez orzekania o winie. Jak wiadomo, młyny sprawiedliwości mielą powoli. Mecenas Adnieszka Przeworek radzi jak sprawić, żeby w powyższej sytuacji znacznie przyspieszyły. Jeżeli chcesz poznać szczegóły jak rozwiązać swój nieudany związek najmniej boleśnie i szybko, koniecznie zapoznaj się z marcową poradą naszej Pani Prawnik. Zachęcamy do pouczającej lektury.
Przypominamy, że pani Agnieszka Przeworek cały czas liczy na kolejne pytania od państwa.
str. 9

- REAKCJA – w której staramy się rozwiązywać problemy każdego z Was… i czynimy to skutecznie i bezstronnie!
W marcowej edycji Państwa Hyde Parku, zajęliśmy się, na podstawie listu od Pana Franciszka, parkingami przypominającymi krajobraz księżycowy, który jeszcze kilka, a może znacznie więcej znajduje się w Grodzie Staszica. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj koniecznie do marcowej REAKCJI.

- Pod Lupą – w tym wydaniu ten atrybut sławnych detektywów skierowałem na… ZUS, a konkretnie na działalność orzeczników czy komisji lekarskich, do których petent niezgadzający się z decyzją wszechwiedzącego, i najczęściej tendencyjnego orzecznika się odwołuje. Marcowy odcinek zatytułowałem „ZUS – obowiązkowo bierze, lecz robi wszystko, żeby nic nie dać!”. Jako, że przeważająca większość z Państwa – chcąc, nie chcąc – jest klientem tej instytucji, gorąco zachęcam do uważnego przeczytania marcowego wydania rubryki „Pod Lupą”

GORĄCO POLECAMY!!!
- stałe kąciki porad
- lawinę konkursów z gradem cennych nagród
- i wiele, wiele, wiele więcej!

CZYTAJ NAS – TO NIE STRACONY CZAS!

Zachęcam do lektury!

Marek Mostowski
redaktor naczelny