Marzec w pilskim Inwest-Parku | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Marzec w pilskim Inwest-Parku

  Kilka bardzo ciekawych spotkań, szkoleń skierowanych do różnych grup uczestników szykuje Inwest-Park w Pile. 27 lutego poznaliśmy propozycje tej instytucji na marzec, a są to wydarzenia, które koniecznie trzeba uwzględnić w swoich planach.

  Osoby planujące uruchomienie firmy zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu z doradcą podatkowym, który pomoże w doborze formy opodatkowania oraz wyjaśni, w jaki sposób rozliczać przychody i koszty w firmie. Spotkanie odbywa się w każdy trzeci wtorek miesiąca, tym razem 19 marca.

  Przedsiębiorców oraz osoby planujące uruchomienie firmy zapraszamy:

  - w dniu 15 marca na indywidualne konsultacje ze specjalistą ds. funduszy europejskich, który wskaże z jakich środków finansowych – dotacji lub pożyczek, można skorzystać na start i na rozwój firmy,

  - oraz w dniu 26 marca na szkolenie z zakresu tworzenia sklepu internetowego, podczas którego uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat prowadzenia handlu w sieci.

  Przedsiębiorców i ich pracowników zapraszamy natomiast w dniu 12 marca na warsztaty z zakresu skutecznej komunikacji z klientem w procesie sprzedaży, prowadzone przez trenera biznesu oraz na spotkanie informacyjne na temat wsparcia finansowego na wdrażanie innowacji w firmie, na którym powiemy o tym, jak przygotować się do konkursu zaplanowanego na wrzesień tego roku.

  Zaplanowano też spotkania dla młodzieży – w dniu 21 marca odbędą się kolejne już w tym roku warsztaty kreatywności dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Warsztaty mają na celu pobudzenie młodzieży do niestandardowego, kreatywnego myślenia. Odbędą się także „lekcje przedsiębiorczości” prowadzone przez pilskich przedsiębiorców, mające na celu przygotowanie młodzieży do planowania ścieżki edukacji, kariery zawodowej oraz wejścia na rynek pracy.

  Natomiast 6 marca odbędzie się spotkanie zamknięte dla Kuratorów sądowych, podczas którego przedstawimy funkcjonalności oraz korzyści Platformy Praca 2.0 dla osób poszukujących pracy.

  Ponadto Strefa Ekonomiczna promowana będzie się na targach wyjazdowych. W marcu zaplanowany jest wyjazd do Koszalina na targi pracy oraz na Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy do Bydgoszczy.

  A już dziś warto sobie zapisać termin 12-13 kwietnia 2019 r. W tych dniach odbędą się Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery, na które zapraszamy.

  Informacje o aktualnych wydarzeniach znajdują się na stronie internetowej Inwest-Parku w zakładce bezpłatne szkolenia

  Sebastian Daukszewicz

  marzec_w_inwestparku1_01

  marzec_w_inwestparku1_02