Marzenia pokoleń stają się rzeczywistością | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Marzenia pokoleń stają się rzeczywistością

porzucek_baner

Naszym celem jest dbanie o każdego człowieka, o rodzinę, o szanse życiowe Polaków i ich perspektywy. Nowa Piątka Prawa i Sprawiedliwości, o której ostatnio tak głośno, to program przełomowy dla nas wszystkich. Dzięki niemu będziemy tworzyć Polskę naszych marzeń. Polska będzie się rozwijać szybciej i będzie krajem jeszcze zasobniejszym, silniejszym, krajem, w którym wszyscy chcą żyć.

Od wielu lat mówi się, że musimy gonić Europę zachodnią w poziomie życia i w dobrobycie. Dzięki uczciwemu i mądremu zarządzaniu państwem marzenia pokoleń stają się rzeczywistością. Budżet państwa jest gotowy, by sfinansować nową Piątkę PiS. Wszystko wskazuje na to, że nowelizacja budżetu nie będzie potrzebna i wystarczą przesunięcia wewnątrz już obowiązującej ustawy budżetowej. Wystarczyły trzy lata dobrego rządzenia, aby Polska zmieniła się nie do poznania. Dziś celem rządu jest pomyślność każdego obywatela i szanse rozwojowe polskich rodzin.

Rodzina 500+ od pierwszego dziecka, Emerytura +, 0% PIT do 26 roku życia i obniżenie PIT do 17%, przywrócenie połączeń autobusowych, to konkrety, które wejdą w życie już w tym roku.

Nasze cele programowe będą finansowane z uszczelnienia luki VAT i CIT, a deficyt budżetowy spadł w ciągu trzech lat z ponad 40 mld zł do 10 mld zł. A oto garść danych: zmniejszenie luki VAT przyniesie 4-6 mld rocznie. Niższe podatki od pracy, niższy CIT, mały ZUS, program Polska Bezgotówkowa i technologie ograniczające m.in. przemyt przyniosą w ciągu 2-3 lat 14-24 mld zł. Uszczelnienie NFZ polegające na wdrożeniu e-recept, e-zwolnień oraz i e-skierowań to 1-2 mld zł rocznie. Uszczelnienie Funduszu Ubezpieczeń Społecznych poprzez wdrożenie e-składki oraz e-zwolnienia to kolejne 2-3 mld zł rocznie. Impuls fiskalny Nowej Piątki to 3-6 mld zł rocznie.

Dotrzymujemy słowa. To jest fundament naszej polityki, żeby słowa przekuwać w czyny. Udowodniliśmy, że jesteśmy wiarygodni.

Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP