Meeting Kwalifikacyjny Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Meeting Kwalifikacyjny Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych

  Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Związek Ognisk w Pile zakończyło kolejną edycję Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych meetingiem kwalifikacyjnym. Po sportowych zmaganiach, trwających od września 2016 r. do maja 2017 r. wyłonieni zostali uczniowie z najlepszymi wynikami, spełniający regulaminowe wymagania do nominacji na Mistrzostwa Polski Dzieci Grand Prix Czwartków LA.

  Meeting kwalifikacyjny odbył się 23 maja 2017r. na stadionie MOSiR przy ulicy Żeromskiego 90 w Pile. Wystartowało w nim 314 dzieci (170 dziewcząt i 144 chłopców) z 21 szkół Piły, powiatu i regionu pilskiego.

  Dzieci ubiegały się o nominacje na XXIII Finały Grand Prix Polski Czwartków La do Łodzi. W konkurencjach biegowych wystartowało 139 dzieci, a w technicznych 175 dzieci. Zgodnie z regulaminem dzieci startowały w kat. dziewcząt i chłopców w rocznikach: 2004, 2005 i 2006 w dwóch z 7 konkurencji (rzut piłką palantową, skok wzwyż, skok w dal, bieg na 60m, bieg na 300m, bieg na 600m, bieg na 1000m).

  Za zwycięstwo, drugie i trzecie miejsce dzieci otrzymały medale, dyplomy i upominki, ufundowane przez: Instytut Pamięci Narodowej – wydawnictwo „Przewodnik po historii Polski 966-2016”, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Gminę Piła, Starostwo Powiatowe w Pile, PZU Oddz. Piła i Pilskie TKKF.

  Uroczystej ceremonii dekoracji zwycięzców dokonali byli pilscy czwartkowicze: Klaudia Adamek – brązowa medalista Mistrzostw Europy kadetek na 100 m i Remigiusz Olszewski – aktualny mistrz Polski w biegu na 60 m w hali.

  Po weryfikacji wyników wyłoniona zostanie reprezentacja na XXIII Finały Ogólnopolskie Grand Prix Czwartków LA – Mistrzostwa Polski Dzieci, które po raz szósty odbędą się w dniach 16- 18 czerwca 2017r. na stadionie lekkoatletycznym AZS AWF w Łodzi. Podczas Grand Prix Polski nasza reprezentacja zmierzy się z rówieśnikami z ponad 80 ośrodków z całego kraju.

  Twórcą, organizatorem i realizatorem Pilskich Czwartków LA od 1997 roku jest Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pile.

  W imieniu dzieci i rodziców dziękujemy donatorom: Gminie Piła i Powiatowi Pilskiemu, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia realizacji Projektu PCLA, a szczególnie zaangażowanym wolontariuszom sportowym.

  Stanisława Zielińska
  Dyrektor Projektu PCLa

  mityng_kwalifikacyjny_czwartkow01

  mityng_kwalifikacyjny_czwartkow02 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow03 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow04 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow05 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow06 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow07 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow08 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow09 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow10 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow11 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow12 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow13 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow14 mityng_kwalifikacyjny_czwartkow15