„MIASTO – POWIAT. Współpraca buduje, wojna rujnuje!” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

„MIASTO – POWIAT. Współpraca buduje, wojna rujnuje!”

To były ciężkie cztery lata dla opozycji, głównie dla samorządowców Platformy Obywatelskiej w Radzie Powiatu w Pile.  Polemiki ze Starostą, zabieranie im głosu w ważnych dyskusjach, a nawet publiczne obrażanie i to bez transmisji na żywo z obrad spowodowało, że trzeba z tym skończyć. Najlepszą ku temu okazją są zbliżające wybory samorządowe. Koalicja Obywatelska postanowiła wystawić silną reprezentację do Rady Powiatu w Pile, aby ta mogła skupić się na pracy merytorycznej a nie na przepychankach słownych i wojence pilsko- pilskiej.

6 października przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile odbyła się konferencja Koalicji Obywatelskiej – Platforma Obywatelska i Nowoczesna z udziałem m.in. europoseła Adama Szejnfelda – Platforma Obywatelska, Iwony Kamińskiej-Lech – Nowoczesna, prezydenta Piły Piotra Głowskiego oraz kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Piły, Rady Powiatu Pilskiego i Sejmiku Wojewódzkiego. Ci kandydaci jak mówią chcą po wyborach samorządowych budować normalną Piłę normalny powiat pilski, normalną Polskę, w której nie toczy się wojna Polsko-Polska i Pilsko –Pilska.

- Nigdy nie sądziliśmy, że upartyjnienie państwa, upolitycznienie państwa zejdzie do poziomu miasta i powiatu pilskiego.  Stwierdzamy, że od dawna a szczególnie teraz, kiedy jest kampania wyborcza mamy dzielenie mieszkańców Piły i powiatu na naszych i nie naszych. Na tegorocznych jubileuszowych Subregionalnych Targach Pracy i Kariery w Pile, które kreują lokalny rynek pracy rozglądam się szukam młodych ludzi, dyrektorów szkół zawodowych i co się okazuje? że nie ma szkół średnich i zawodowych, których organem jest powiat pilski a imprezę organizuje spółka miejska. Te targi nie są dla prezydenta, nie są dla starosty pilskiego, są dla mieszkańców naszego regionu, mają pomóc w znalezieniu pracy oraz firmom, które szukają pracowników – tu lokalnie. Gdy wygramy wybory skończymy z tą wojną. Chcemy w Pile pokoju, spokoju i dobrego rozwoju – mówi europoseł Adam Szejnfeld.

- Rozgrywa się bój o niezależny samorząd w naszym mieście i powiecie. Nie może być tak żeby decyzje dotyczące miasta zapadały Warszawie na Nowogrodzkiej. Nie może być tak, że decyzje dotyczące nas wszystkich, którzy żyją w Pile i powiecie nie zapadają w Starostwie, przed którym stoimy, a być może zapadają w Śmiłowie. To jest gra o spokój w mieście i koncentrację na powierzonych zadaniach. Bo jeśli w grę wchodzi polityka to nie można się dogadać, co do uroczystości, bo ktoś chce Apeli Smoleńskich. Nie można się dogadać czyje ma być lotnisko. Polityka niszczy powiatowy samorząd także wtedy, gdy pieniądze są wydawane na promocję, różnego rodzaju fajerwerki, a brakuje na modernizację szpitala. Chcemy, aby nowy samorząd po wyborach koncentrował się na zadaniach, stawiał na współpracę i był jak najdalej od jakiechkolwiek zależności. Czy to partyjnych czy biznesowych. Nasi kandydaci gwarantują, że samorząd będzie dla was – dodaje senator Mieczysław Augustyn.

Prezydent Piły Piotr Głowski, który ponownie jest kandydatem na to stanowisko wspomniał o trudnej współpracy z obecnym i byłym Starostą Pilskim oraz władzami powiatu pilskiego. Wspomniał m.in. o braku konsultacji w sprawach inwestycji, które są realizowane przez samorząd powiatowy na terenie miasta.

- Osią sporu też jest to, jakie ma być miasto. Czy jest to miasto obywateli, w którym rządzi rada miasta, rada powiatu, czy rządzi jeden człowiek w Warszawie czy w Śmiłowie.  A być może wspólnie są podejmowane decyzje. Chcielibyśmy, aby wszyscy sobie uświadomili, że idąc na wybory decydując, kto będzie radnym w powiecie, decydujecie kim będzie Starosta. Głosujcie Państwo na ludzi, którzy gwarantują wybór Starosty, Zarządu Powiatu Pilskiego, z którym ja będę mógł, jako prezydent współpracować – mówi Piotr Głowski, kandydat na prezydenta Miasta Piły.

21 października czekają nas bardzo ważne wybory. Zadecydują o tym, kto będzie zarządzał naszymi miastami i województwami, a tak naprawdę, jaka będzie Polska.

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA do Rady Miasta Piły

Okręg nr 1 –Śródmieście
1.    Lucjan Szutkowski
2.    Urszula Kaczmarek
3.    Ryszard Małecki
4.    Waldemar Polachowski
5.    Andrzej Grabowski
6.    Małgorzata Chwiłkowska-Kępczyńska
7.    Anna Stęrzewska

Okręg nr 2-Górne, Gładyszewo, Staszyce, Motylewo
1.    Włodzimierz Bystrzycki
2.    Marek Andruszkiewicz
3.    Wioletta Stalęga
4.    Jan Szwedziński
5.    Renata Strojna
6.    Krzysztof Zając
7.    Leszek Łado
8.    Magdalena Madej Szpener
9.    Izabela Milewska

Okręg nr 3-Koszyce, Jadwiżyn, Podlasie
1.    Beata Dudzińska
2.    Maria Kubica
3.    Jan Ficerman
4.    Zdzisława Karpińska
5.    Sławomir Wegner
6.    Joanna Grabowska
7.    Marek Hildebrand

Okręg nr 4 – Zamość
1.    Kazimierz Sulima
2.    Teresa Kasior
3.    Krzysztof Szewc
4.    Marek Toboła
5.    Andrzej Hajduś
6.    Kama Frąckowska-Pilarska
7.    Mirosław Nalepa
8.    Marta Miciak

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA do Rady Powiatu w Pile

Okręg nr 1 – gmina Piła –Śródmieście, Zamość
1. Rafał Zdzierela
2. Maria Augustyn
3. Stanisław Dąbek
4. Szymon Frydrych
5. Izabela Toboła
6. Grzegorz Graczyk
7. Mirosława Szudera
8. Magdalena Król

Okręg nr 2 – gmina Piła – Górne, Gładyszewo, Staszyce, Motylewo
1. Paweł Jarczak
2. Zbigniew Przeworek
3. Marlena Bakuła – Zdzierela
4. Małgorzata Nowojska
5. Wojciech Szutkowski
6. Jolanta Lubińska

Okręg nr 3 – gmina Piła – Jadwiżyn, Koszyce, Podlasie
1. Małgorzata Karwacka
2. Grzegorz Wądołowski
3. Marcin Borowicz
4. Dorota Urbańska
5. Łukasz Paradowski

Okręg nr 4 – Łobżenica, Wysoka
1. Mirosław Mantaj
2. Piotr Orzeł
3. Patrycja Liebrecht
4. Karol Borucki
5. Maria Jewszel–Bogunia

Okręg nr 5 – Białośliwie, Miasteczko Krajeńskie, Kaczory
1. Marian Martenka
2. Katarzyna Bochenek
3. Karol Jagodziński
4. Halina Kowalska
5. Tomasz Piotrowski

Okręg nr 6 –Ujście, Szydłowo
1. Ewelina Ślugajska
2. Sławomir Czerniel
3. Andrzej Stańczak
4. Izabela Urbanowicz
5. Marek Kowalski

Okręg nr 7 – Wyrzysk
1. Stefan Rymer
2. Krzysztof Banach
3. Karina Belka
4. Danuta Boruta Arndt
5. Natalia Kłysz

Do sejmiku Województwa Wielkopolskiego z okręgu 2 pilskiego liderami listy będą: Mirosława Rutkowska-Krupka, Iwona Kamińska-Lech i Jacek Bogusławski.

(SE)

miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje00

miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje13 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje01 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje02 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje03 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje04 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje05 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje06 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje07 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje08 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje09 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje10 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje11 miasto_i_powiat_wspolpraca_buduje12