Międzynarodowy Dzień Tańca w VIVO! Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Międzynarodowy Dzień Tańca w VIVO! Piła

miedzynarodowy_dzien_tanca

Taniec pomaga wyrażać emocje, uczucia, a także pozytywnie wpływa na kondycje fizyczną Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, 27 kwietnia, VIVO! Piła i Calypso Fitness Club  zapraszają do wspólnego świętowania. Maraton Zumby to doskonała szansa do potańczenia i potrenowania pod okiem profesjonalistów.

Taniec towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Pierwotnie ruch wykorzystywano w rytuałach oraz obrzędach religijnych, a z czasem zaczęto tańczyć dla rozrywki. Obecnie taniec spełnia wiele funkcji m.in. służy zarówno jako część tożsamości kulturowo-narodowej, jak i element zajęć sportowych. Zdając sobie sprawę z uniwersalnej roli tańca w 1982 roku ustanowiono, że w kwietniu będzie przypadał Międzynarodowy Dzień Tańca.

W latach 90. XX wieku tancerz i choreograf Albert Perez przeprowadził zajęcia aerobiku z muzyką latynoską, które szybko zyskały popularność. Zumba, bo tak nazwano nowy rodzaj ćwiczeń, łączy w sobie trening fitness z elementami zaczerpniętymi z tańców latynoamerykańskich: salsy, samby i merengue. 27 kwietnia, na parkingu przed VIVO! Piła, w godz. 12.00 – 14.00, profesjonalni instruktorzy z Calypso pokażą, że trening i taniec może być ciekawą formą aktywności fizycznej. W bezpłatnych zajęciach zumby może wziąć udział każdy bez względu na wiek i płeć. Warto przyjść w sportowych butach i wygodnym stroju.

Maraton Zumby odbędzie się 27 kwietnia w godz. 12.00-14.00  w VIVO! Piła.

J.K.