MIKI RUN – Charytatywny bieg dla Mikołaja – Trwają zapisy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

MIKI RUN – Charytatywny bieg dla Mikołaja – Trwają zapisy

Trwają zapisy zapisy na MIKI RUN “Extremalny Poligon 2″ w Pile. Tegoroczna edycja odbędzie się  21 czerwca 2020 roku (niedziela) od 9.00  do 16.00 w Pile (miejsce byłego poligonu wojskowego). Organizacja wydarzenia na pograniczu sportu ekstremalnego ma na celu uzbieranie pieniędzy potrzebnych na operację, rehabilitację oraz protezę ręki MIKOŁAJA OLSZEWSKEGO oraz m.in.  połączenie wysiłku fizycznego z dobrą zabawą. Trasa tradycyjnie ciekawa, pełna niespodzianek i wyzwań dla każdego i nie tylko.

Impreza MIKI RUN to wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny.  Na trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, siłę i odporność psychiczną uczestników. Dlatego już dziś warto zapisać się na tegoroczną edycję. Limit uczestników wynosi 750 osób (liczba ta może ulec zmianie). Dzieci = 200 miejsc, sztafeta biznesowa = 50 miejsc, fale open dorośli = 500 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy
https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/miki-run

ZASADY BIEGU

1. Bieg MIKI RUN, jest to bieg survivalowy – połączenie biegu przełajowego z pokonywaniem przeszkód na trasie biegu.

2. Przeszkody dzielimy na: naturalne (wzniesienia, pagórki, jary, bagna, zbiorniki wodne), sztuczne (ściany, liny, zasieki, rampy i inne)

3. Pokonywanie przeszkód jest integralną częścią biegu.

4. Przeszkód pilnują Wolontariusze wyznaczeni przez Organizatora oraz odpowiednio oznakowani.

5. Wolontariusze pilnują porządku na trasie oraz tego by zawodnicy pokonywali przeszkody zgodnie z ich przeznaczeniem, budową i zasadami bezpieczeństwa.

6. W przypadku ominięcia przeszkody przez uczestnika biegu, zawodnik zobowiązany jest do wykonania karnego zadania w postaci 30 powtórzeń burpees (krokodyli).

7. Prawidłowo wykonane burpees to opad na ziemię, powrót do pozycji stojącej oraz wyskok obunóż w powietrze.

Z uwagi na nietypowy charakter zawodów uczestnicy biegu startują w falach po 50 osób co 20 minut. Pierwsza fala open – dorośli o godzinie 10:30 ( co 20 min), dzieci o godz 9.20 (przewidziane są 4 fale dzieci, które będą podzielone według wieku uczestników, fale dziecięce startują co 10 min ), sztafeta biznesowa – godz 10.10 ( jedna fala )

8. Podczas rejestracji należy wybrać godzinę startu fali dogodną dla siebie.

UWAGA. Uczestnik bierze udział w biegu MIKI RUN na SWOJE życzenie i ryzyko, w celu wystawienia organizmu na próbę.

https://youtu.be/Yx6LIjikXeU
https://www.facebook.com/events/229909891370961/

Zapraszamy

Sebastian Daukszewicz

charytatywny_bieg1_01

charytatywny_bieg1_02