Miki Run – charytatywny bieg dla Mikołaja | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Miki Run – charytatywny bieg dla Mikołaja

miki_run

Miki Run – Charytatywny bieg dla Mikołaja jest biegiem terenowym z rożnego typu przeszkodami naturalnymi i sztucznymi. Odbędzie się 16.06.2019  roku od godziny 10.00 w Pile na Bydgoskich przedmieściach (dawny teren poligonu wojskowego -  wjazd od ul. Bydgoskiej) a jego cały dochód zostanie przekazany na operację 10-cio miesięcznego Mikołaja Olszewskiego.

Chłopiec urodził się z poważną wadą ręki, brakiem przedramienia i nadgarstka. Chłopiec przeszedł już kilka konsultacji lekarskich u Polskich lekarzy, którzy nie dali wielkiej nadziei na poprawę sytuacji dziecka. Rodzice nie poddali się i szukali innego rozwiązania. Dowiedzieli się o światowej klasy specjaliście i dzięki zebranym pieniądzom z zeszłorocznego biegu, mogli pojechać do warszawy na konsultacje do dr Paleya. Była to najważniejsza konsultacja z amerykańskim specjalistą dr Paleyem, który podejmie się operacji dziecka.  Operacja miałaby się odbyć już we wrześniu w Warszawie,  polegać będzie na przeszczepieniu kostki ze stopy do raczki, co da lekkie wydłużenie końcówki kości i uruchomienie jednego paluszka, którego posiada Mikołaj. W jego przypadku jest to bardzo dużo na daną chwilę i będzie to bardzo pomocne dla niego w jego codziennym życiu gdyż da mu chwytność i ruchliwość  palcem.

Koszt tej operacji to 98.552.53 zl. Mikołaj jest bardzo pogodnym i wesołym chłopcem. Bardzo aktywnie używa swojej krótszej rączki z czego się cieszą się rodzice i dlatego postanowili poprawić jej funkcjonalność i poddać dziecko operacji. Tyle i aż tyle na daną chwilę można zrobić. Chłopiec jest cały czas rehabilitowany u fizjoterapeuty i na basenie, aby nie powstała dysproporcja i wada kręgosłupa.

Aby pomóc chłopcu i rodzicom przyjaciele rodziny oraz  koledzy i koleżanki  z pracy Marcina organizują bieg terenowy, którego dochód całkowicie przekazują na leczenie Mikołaja.

Miki Run jest biegiem dla wszystkich.

7 km trasa polegać będzie na pokonywaniu rozmieszczonych przeszkód naturalnych i stworzonych przez organizatorów. Emocji na pewno nie zabraknie, będzie dobra zabawa i mila atmosfera. Zorganizowana jest również osobna trasa dla dzieci o długości 1.5 km także z przeszkodami.

Dla grup zorganizowanych przygotowana została „sztafeta biznesowa” min 5 osób. Startuje cała drużyna i całą drużyną trzeba razem wbiec na metę, nie można zostawić nikogo na trasie.

Zapisy w klubie Gym Factory Piła ul. Warsztatowa 8. Przy zapisach do 3 czerwca organizatorzy gwarantują medal dla każdego uczestnika.

Koszty (całkowicie przekazane na leczenie chłopca)
Trasa Główna – 40 zł
Trasa  Kids – 15 zł

Takiego biegu w Pile jeszcze nie było dlatego warto być 16 czerwca od godziny 10.00 na Bydgoskich przedmieściach wjazd od Bydgoskiej  i wziąć udział w biegu oraz dołożyć tym małą cegiełkę na operację dla Mikołaja.  Organizatorzy planują wiele atrakcji po biegu m.in. piana strażacka, nauka pierwszej pomocy, wozy policyjne, animacje dla dzieci.

Zapraszamy na oficjalną stronę biegu na fb @MIKI RUN Charytatywny Bieg dla Mikołaja, gdzie znajdują się również licytacje przedmiotów i usług ,aby zebrać pieniążki na operacje dziecka.

UM Piły