Mikołaj Tobera Młodzieżowym Wicemistrzem Polski | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Mikołaj Tobera Młodzieżowym Wicemistrzem Polski

W Koninie w dniach 15-20 października odbyły się XXV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie. Turniej zakończył się wielkim sukcesem zawodnika Sporty Walki Piła, Mikołaja Tobery, który wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w kategorii 69 kg!

Tobera w drodze po medal stoczył aż 5 pojedynków pokonując kolejno Tomasz Karysia z Kielc, Antona Dragana z Bombardiera Wrocław, Patryka Głucha Olimp Lublin i Filipa Wąchała Sako Gdańsk. Dopiero finałowe starcie ze świetnym Kamilem Holką decyzją sędziów zakończyło się wygraną przeciwnika. Mimo przegranej w finale ogromnie cieszy medal Tobery, który w tym roku po raz pierwszy startuje w gronie młodzieżowców (przedział wiekowy 19-23 lat).

Warto też dodać, że zaledwie dwa tygodnie wcześniej w Trzciance odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski, gdzie pilski bokser wywalczył tytuł Mistrza Polski pokonując mocnych Maksymiliana Gibadłę i Damiana Faleckiego!

Październik to zdecydowanie najlepszy miesiąc w dotychczasowej karierze Mikołaja Tobery i jego ojca Arkadiusza, który jest głównym trenerem Mikołaja, jak i całej sekcji bokserskiej Sportów Walki.

W Koninie oprócz Tobery wystąpiło jeszcze trzech pilskich pięściarzy – Krystian Romel, Oliver Chudzik i Kacper Grill tym razem do domu wrócili bez zdobyczy medalowej.

Klub Sporty Walki Piła dziękuje za wspieranie w klubie szkolenia dzieci i młodzieży Miastu Piła oraz Powiatowi Pilskiemu!

Sporty Walki Piła

tobera_wicemistrzem00

tobera_wicemistrzem11 tobera_wicemistrzem01 tobera_wicemistrzem02 tobera_wicemistrzem03 tobera_wicemistrzem04 tobera_wicemistrzem05 tobera_wicemistrzem06 tobera_wicemistrzem07 tobera_wicemistrzem08 tobera_wicemistrzem09 tobera_wicemistrzem10