Miluszków nową nazwą pilskiego schroniska. W planie poprawa warunków psów i kotów | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Miluszków nową nazwą pilskiego schroniska. W planie poprawa warunków psów i kotów

31 grudnia w pilskim schronisku nastąpiła wielka zmiana. Schronisko zostało przejęte od dotychczasowego właściciela Zenona Jażdżewskiego i Vet-Agro Serwis przez nową spółkę miejską – Pilskie Schronisko dla Zwierząt. 10 stycznia 2019 r. odbyła się konferencja prasowa, na której poznaliśmy przedstawicieli spółki Pilskie Schronisko dla Zwierząt i ich plany pracy. Ponadto zaprezentowano wyniki na nazwę i logo pilskiego schroniska.

- To ma być nowe otwarcie, nowy etap działalności, nowa, jakość w zakresie opieki nad zwierzętami. Miasto chce pokazać, że schronisko Miluszków jest miejscem otwartym, w którym nie ma nic do ukrycia. Gdy schronisko po pierwszych dniach okrzepnie w nowej strukturze to po feriach zimowych będę prosił osoby, które się do mnie zgłaszały w zakresie wsparcia dla schroniska. Także gminy z naszego regionu podtrzymują deklaracje współpracy, będą podpisane odpowiednie umowy. Jako samorząd rozmawiamy też z Lasami Państwowymi o przejęciu pewnej części dokoła schroniska. Chodzi o dodatkowe leśne wybiegi dla psów – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Schroniskiem kierować będą Alicja Dorsch – prezes spółki i lek. wet. Tomasz Bogucki – dyrektor schroniska.

- Udało nam się zarejestrować spółkę w krótkim czasie przy pomocy wielu ludzi. Udało się zatrudnić pracowników, bo nie jest tajemnicą, że ciężki jest rynek pracy, jeśli chodzi o specjalistów w tej dziedzinie – nie ma techników weterynarii. Mamy dosyć fajną grupę i z tego się cieszymy. Za sobą mamy 10 dni funkcjonowania i mamy już sukces, bo dwa pieski odnalazły właścicieli.Mamy dużo planów, o których będziemy na bieżąco informować – mówi Alicja Dorsch – prezes spółki Pilskie Schronisko dla Zwierząt.

- Jak pan prezydent mówił, będzie to nowy etap pilskiego schroniska dla zwierząt.Mamy nową wizję, o której będziemy informować na naszych stronach internetowych, na facebook’u i Instagramie. Prosimy i wolontariuszy i mieszkańców o chwilę cierpliwości, ponieważ wszystko musimy tworzyć praktycznie od podstaw. Naszym założeniem od 1 stycznia było zapewnienie dobrej jakości żywienia i zatrudnienie właściwej ekipy, która będzie zajmowała się dobrem naszych podopiecznych. Mamy dział weterynaryjny, który zatrudnia dwóch lekarzy – tego nie było w historii pilskiego schroniska jeszcze nigdy. Mamy na tą chwilę trzech techników weterynarii, oraz odpowiedni personel. Poprawiliśmy standardy żywnościowe i żywimy zwierzęta tak, jak byśmy żywili swoje w domu. Będziemy tworzyć fundację przy współpracy z UM. Przy okazji chciałbym podziękować prezesowi spółki Gwda Tomaszowi Wojciechowskiemu za udzieloną pomoc – dodaje dyrektor pilskiego schroniska lek. wet. Tomasz Bogucki.

W związku z przejęciem od 1 stycznia 2019 r. przez Gminę Piła schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pile przy ul. Na Leszkowie 8, Prezydent Miasta Piły ogłosił konkurs na nazwę i logo. Na konkurs wpłynęło 37 prac, wśród których było wiele ciekawych propozycji, komisja zdecydowała się jednak na unikalną, powiązaną z miejscem funkcjonowania schroniska nazwę. Zwycięska nazwa pilskiego schroniska „Miluszków” i logo to propozycja Krzysztofa Puszczyńskiego.

Komisja konkursowa w składzie lek. wet. Tomasz Bogucki – Przewodniczący Komisji, Olga Wilczewska, Katarzyna Sztafel, Adrianna Cioch-Kłodzińska, Marcin Hanc prócz zwycięskiego logo wylosowała trzy nagrody pocieszenia. Trafią one do Mai Ganske, Patrycji Pawelszczak i Darii Trojanowskiej.

Nowa nazwa nawiązuje do milusińskich podopiecznych schroniska i nazwy Leszków. Wręczenie nagród uczestnikom konkursu, nastąpi po 11 stycznia 2019 r.

Obecnie w pilskim schronisku Miluszków przebywa 215 psów oraz 41 kotów.

Sebastian Daukszewicz

miluszkow_nazwa_schroniska00

miluszkow_nazwa_schroniska15 miluszkow_nazwa_schroniska01 miluszkow_nazwa_schroniska02 miluszkow_nazwa_schroniska03 miluszkow_nazwa_schroniska04 miluszkow_nazwa_schroniska05 miluszkow_nazwa_schroniska06 miluszkow_nazwa_schroniska07 miluszkow_nazwa_schroniska08 miluszkow_nazwa_schroniska09 miluszkow_nazwa_schroniska10 miluszkow_nazwa_schroniska11 miluszkow_nazwa_schroniska12 miluszkow_nazwa_schroniska13 miluszkow_nazwa_schroniska14