Mistrzostwa Księży i Ministrantów w Kolarstwie Szosowym | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Mistrzostwa Księży i Ministrantów w Kolarstwie Szosowym

mistrzostwa_ksiezy

Mamy ogromną radość zaprosić wszystkich ministrantów, lektorów, szafarzy (całą służbę liturgiczna ołtarza) oraz kleryków, braci zakonnych, księży i ojców zakonnych a także księży biskupów diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej do udziału w II MISTRZOSTWACH KSIĘŻY I MINISTRANTÓW DIECEZJI KOSZALIŃSKO – KOŁOBRZESKIEJ W KOLARSTWIE SZOSOWYM – SKRZATUSZ 18 V 2019.

Wielką nowością planowanego spotkania w dniu 18 maja 2019 r. będzie fakt jednoczesnego rozegrania V MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM DUCHOWIEŃSTWA I MINISTRANTÓW – SKRZATUSZ 18 V 2019. Zapraszamy wiec również duchowieństwo i ministrantów z całej Polski!!!

Zawody w formacie ogólnopolskim będą rozegrane łącznie i w oparciu i ten sam regulamin i kategorie wiekowe jak mistrzostwa diecezji. Oczywiście uczestnicy z poza diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej walczą o trofea V MISTRZOSTW POLSKI. Zawodnicy pochodzący z terenu diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej walczą o trofea V MISTRZOSTW POLSKI i  II MISTRZOSTW DIECEZJI.

Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy oprócz pełnienia służby przy ołtarzu Jezusa Chrystusa, odnajdują radość życia gdy siadają na swoje rowery. Zaproponowane spotkanie i zawody mają pomóc połączyć nasze życie modlitwy i służby z radosnym uprawianiem sportu. 18 maja chcemy pokłonić się Matce Bożej w Skrzatuszu i u Jej stóp rozegrać zawody rowerowe. Poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej dziękować Jezusowi za dar powołania do służby przy ołtarzu.

Wyścig kolarski i zawody rowerowe będą niosły z sobą wielkie emocje związane z rywalizacją sportową, ale mają być także dobra okazją do spotkania braci ministranckiej i kapłańskiej. Do udziału w zawodach w dwóch najmłodszych kategoriach zapraszamy także tych, którzy jeszcze nie są ministrantami aby przez wspólnie z nami przeżytą przygodę odnajdywali w sobie powołanie do tej zaszczytnej służby. Całe rodziny zachęcamy do kibicowania i świetnej zabawy!

Organizatorzy:

Diecezja Koszalińsko – Kołobrzeska  & Salezjanie Inspektorii Pilskiej.

PROGRAM

10.00 – Otwarcie biura zawodów
10.00 – 11.30 – Zapisy i zgłaszanie zawodników
12.00 – Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
13.00 – Odprawa techniczna z grupa zabezpieczającą
13.45 – Odprawa techniczna z zawodnikami
14.00 – Start otwarty wyścigu kategorii LM, LS, LSE i K
14.10 – Start zawodów w kategorii MM
14.30 – Start zawodów w kategorii MS
15.00 – 16.00 – Otwarcie mety dla wyścigu kategorii LM, LS, LSE i K
14.30 – 16.30 – Poczęstunek dla uczestników zawodów
17.00 – Dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach indywidualnych
17.45 – Dekoracja zwycięzców w klasyfikacji drużynowej
18.00 – Zakończenie zawodów

Szczegóły na stronie : http://kkks.pl/mistrzostwa-diecezji-w-kolarstwie-szosowym/

(SE)