Mistrzostwa Świata w Kick Boxingu! Pilanin z pewnym medalem!

We Włoszech w Lido di Jesolo od poniedziałku odbywają się Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów w Kick Boxingu. W turnieju nie zabrakło pilan reprezentujących Polskę! Najlepiej radzi sobie Dawid Siek, który zwyciężył już w dwóch pojedynkach i wczoraj zapewnił sobie minimum brązowy medal Mistrzostw Świata!

Dawid startuje w formule K1 w kategorii -67 kg. W dotychczasowych walkach pokonał reprezentanta Kazachstanu i Węgier. W półfinale pilski zawodnik stanie na przeciwko rywala z Estonii. Przypomnijmy, że Siek ma za sobą bardzo udane pierwsze półrocze gdyż został Mistrzem Polski w trzech formułach Kick Boxingu a także niedawno zdobył w Budapeszcie Puchar Świata K1. Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta!

Niestety z turnieju bez zdobyczy medalowej odpadła pozostała trójka pilan. Piotr Wożniak, Alicja Bartosińska i Kacper Krygier musieli tym razem uznać wyższość rywali, ale wszyscy pozostawili po sobie dobre wrażenie, walcząc do końca o jak najlepszy rezultat.
W Mistrzostwach Świata wystartowało ponad 2400 zawodników z 65 krajów z całego Świata!