Młoda wydra „Piłka” uratowana! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Młoda wydra „Piłka” uratowana!

W zeszły czwartek, 8 sierpnia, w godzinach porannych mieszkaniec Piły sprowadził z ulicy między hotelem Gromada a pomnikiem Stanisława Staszica, młodą wydrę. Pan ten zaopiekował się zwierzątkiem i próbował doprowadzić je na brzeg rzeki – niestety bezskutecznie. Zwierzę wykazywało oznaki oswojenia, nie bało się człowieka. Do czasu przyjazdu Straży Miejskiej Pan zaopiekował się wydrą i uchronił ją przed wejściem pod nadjeżdżające pojazdy.

Za tak wspaniałą postawę w ochronę bezbronnego zwierzęcia, bardzo dziękujemy!

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że pracownicy Urzędu Miasta Piły zaopiekowali się młodą wydrą. Po uzgodnieniu z lekarzem weterynarii sposobu postępowania, maluch został nakarmiony mlekiem kozim, a następnie przewieziony do Fundacji na Rzecz Zwierząt „Dzika ostoja” w Szczecinie. Po przywiezieniu wydry na miejsce, okazało się, że maleństwo ma zaledwie 6 tygodni, jest chore, ale rokowania są dobre. Stwierdzono również, że zwierzę musiało przebywać u ludzi, gdyż jest bardzo oswojone. Pani doktor, która zajęła się zwierzęciem, podziękowała za szybkie dowiezienie wydry i uwzględniając fakt, że została przywieziona z Piły nazwała ją Piłka.

Już w godzinach popołudniowych  otrzymaliśmy informację o stanie zdrowia Piłki i wykonanych zabiegach.

W związku z powyższym, zwracamy się z apelem do mieszkańców miasta o niezabieranie młodych dzikich zwierząt do domów.

Przypominamy również, że zwierząt nie wolno dotykać, ponieważ pozostawiony zapach ludzki, skutkować będzie najpewniej odrzuceniem ich przez matkę, co uniemożliwi ich powrót do naturalnego środowiska.

Przypadki znalezienia dzikiego zwierzęcia, potrzebującego pomocy, prosimy zgłaszać na całodobowy numer Straży Miejskiej, tj. 986.

UM Piły

mloda_wydra1_01

mloda_wydra1_04 mloda_wydra1_02 mloda_wydra1_03