Młodzi adepci sportu żużlowego i juniorzy Polonii przygotowują się do sezonu 2018 | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Młodzi adepci sportu żużlowego i juniorzy Polonii przygotowują się do sezonu 2018

Jeszcze nie na torze żużlowym, ale w hali sportowej PWSZ w Pile młodzi żużlowcy Polonii Piła, wspólnie z adeptami pilskiej szkółki, intensywnie przygotowują się do tegorocznego sezonu. Od początku stycznia zajęcia prowadzi z nimi trener Piotr Świst, który na co dzień w pilskim klubie zajmuje się szkoleniem młodzieży. A że robi to znakomicie, świadczy fakt, że trzej jego podopieczni: Piotr Gryszpiński, Krystian Iwański i Oskar Rowecki w sezonie 2017 zdali egzamin na licencję żużlową.

- Mieliśmy podczas ubiegłego roku dużo treningów na pilskim torze – nawet po dwa-trzy w tygodniu – i można było się spodziewać, że których z chłopaków do tej licencji przystąpi. A to, że udało się aż trzem zdać licencję, uważam za duży sukces. Jestem z tego bardzo dumny. Tym bardziej, że nie mieli doświadczenia z jazdy na torze. Gdy ja się zapisywałem do szkółki to było nas około dwustu, a dziś mamy w Pile ich ponad sześciu. Wśród nich mamy dwóch chłopców w wieku 13 lat i być może jeden z nich będzie zdawał egzamin żużlowy w klasie 250cc – mówi trener pilskiej szkółki żużlowej Piotr Świst. – Trenujemy od początku stycznia. Dwa razy w tygodniu mamy ćwiczenia ogólnorozwojowe na sali sportowej, raz w tygodniu mamy biegi w terenie, a jeśli będzie pogoda będziemy jeździć na motocrossie już w towarzystwie seniorów: Tomka Gapińskiego i Adriana Cyfera. Młodych żużlowców na tych treningach przygotowuję tak jak kiedyś mnie przygotowywał Stasiu Chomski.

Jednym z żużlowców, którzy trenują pod okiem trenera Śwista jest Oskar Rowecki, który egzamin na licencję żużlową zdał pod koniec sezonu 2017 w Częstochowie.

- Niestety w listopadzie miałem kolejną operacje nadgarstka, co wpłynęło na przesunięcie daty rozpoczęcia treningów, byłem poddany rehabilitacji, aby ręka szybko wróciła do pełnej sprawności. Okres przygotowań z trenerem Piotrem Świstem zaczął się dla mnie w styczniu. Bierzemy udział w zajęciach ogólnorozwojowych na sali, biegamy w terenie i w jeśli pogoda pozwala to jeździmy na motocrossie. Jeśli chodzi o przygotowanie sprzętu, to do rozpoczęcia sezonu będę dysponował trzema w pełni przygotowanymi motocyklami – mówi junior Oskar Rowecki. - Na sezon nastawiam sie pozytywnie, z zapałem do pracy i zbieraniem doświadczenia na różnych torach w Polsce. Przede mną sporo młodzieżówek, które wiem, że bardzo mi pomogą i dadzą motywacje na dalszy rozwój, i przyszłe starty w lidze.

Był żużlowiec Piotr Świst zaprasza młodych chłopaków do zapisywania się do pilskiej szkółki żużlowej, a sponsorów do wsparcia finansowego lub sprzętowego szkółki Polonii Piła. A jak kibice speedway’a wiedzą, w dzisiejszych czasach niezwykle ciężko jest wychować dobrego zawodnika, który pójdzie w ślady pilskich wychowanków takich jak: Hampel, Dobrucki, Pecyna, Okoniewski, Gapiński.

Sebastian Daukszewicz

mlodzi_adepci_sportu00

mlodzi_adepci_sportu20 mlodzi_adepci_sportu01 mlodzi_adepci_sportu02 mlodzi_adepci_sportu03 mlodzi_adepci_sportu04 mlodzi_adepci_sportu05 mlodzi_adepci_sportu06 mlodzi_adepci_sportu07 mlodzi_adepci_sportu08 mlodzi_adepci_sportu09 mlodzi_adepci_sportu10 mlodzi_adepci_sportu11 mlodzi_adepci_sportu12 mlodzi_adepci_sportu13 mlodzi_adepci_sportu14 mlodzi_adepci_sportu15 mlodzi_adepci_sportu16 mlodzi_adepci_sportu17 mlodzi_adepci_sportu18 mlodzi_adepci_sportu19