Modelarze z całego kraju rywalizowali na pilskim lotnisku | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Modelarze z całego kraju rywalizowali na pilskim lotnisku

Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających zaliczane do punktacji Pucharu Polski za nami. Impreza odbyła się w dniach 7-8 lipca mimo problemów najpierw pogodowych (silny wiatr w sobotę) i organizacyjnych. W sumie do rywalizacji stanęło ponad stu zawodników z 15 ośrodków modelarskich z całego kraju a także z Niemiec. W tej rywalizacji nie zabrakło, pilan którzy liczyli się z w rywalizacji z najlepszymi.

- Podczas zawodów gościliśmy najlepszych bym powiedział, że to kwiat polskiego modelarstwa, wśród nich są byli i obecni mistrzowie Polski, a nawet mistrzowie świata. Zawody odbyły się w kategorii modeli szybowców swobodnie latających, z napędem silnikowym oraz napędem gumowym. Mówi się, że lekkoatletyka to królowa sportu, a u nas mówi się, że modele swobodnie latające są królową sportu lotniczego. Modelarz, który wypuści model z rąk nie ma już z nim kontaktu. Musi przewidzieć, co się z modelem stanie w zależności od warunków atmosferycznych. To jest trudna dyscyplina – mówi Ryszard Lewandowski, prezes Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych.

O tym, że Piła organizuje świetnie imprezy w tej dziedzinie nie trzeba przekonywać, ponieważ mówią to zawodnicy z kraju i z zagranicy. Niestety są wyjątki. Jak dodaje Ryszard Lewandowski, to co zaprezentowała dyrekcja Aeroklubu Pilskiego chwały Pile nie przynosi. W Polskę poszedł sygnał, że AZP jest nieprzychylny modelarzom z PKML.

- Od czasu jak nie jestem członkiem AZP mam ciągle takie problemy. Ograniczenie dostępu do lotniska dla naszego klubu to domena obecnego kierownictwa. Najgorsze jest to, że ciągle oni ubierają to w jakiś konflikt, którego moim zdaniem nie ma – dodaje Ryszard Lewandowski Prezes PKML.

Po raz kolejny pilscy modelarze mogli zawody zaliczyć do udanych. Zawody zdominował nienajmłodszy, niezatapialny Ryszard Lewandowski. Można było powiedzieć, że było to takie małe Lewandowski Show. W sobotę wygrał pewnie klasę F1HStandart, a w niedzielę w podobnym stylu zrobił to w klasie F1H. W kategorii F1H czwarty był Jan Katzban, w F1A standard czwarty był Piotr Stankiewicz, w F1A piąty był Dariusz Stężalski.

W dniach 1-2 września w Stalowej Woli dojdzie do rewanżu, gdzie pilanie chcą też odegrać czołowe role.

A oto niektóre wyniki Pilskiego Pucharu.

Klasa F1
I .Michał Śliwiński Krosno
II Michał Słyś Krosno
III .Seweryn Nowaczyk Bydgoszcz
V. Dariusz Stężalski Piła

F1A Standard:
I. Ryszard Lewandowski Piła
II. Radosław Oporowski Środa WLKP
III. Stanisław Kubit Gliwice
IV. Piotr Stankiewicz Piła

F1C
I .Jerzy Włodarczyk Chrzanów
II. Mariusz Gąsiorowski Chrzanów
III. Marek Roman Warszawa

F1H
I. Ryszard Lewandowski
II. Ryszard Kubit Gliwice
III. Wojciech Dziurzyński Leszno
IV. Jan Katzban Piła

F1G
I. Leszek Stawecki Leszno
II. Stanisław Skibicki Suwałki
III. Julia Rypińska Suwałki.

Organizatorem zawodów był Cumulus Pilski Klub Modelarzy Lotniczych przy współudziale Miasta Piła.

Sebastian Daukszewicz

modelarze_rywalizowali00

modelarze_rywalizowali49 modelarze_rywalizowali01 modelarze_rywalizowali02 modelarze_rywalizowali03 modelarze_rywalizowali04 modelarze_rywalizowali05 modelarze_rywalizowali06 modelarze_rywalizowali07 modelarze_rywalizowali08 modelarze_rywalizowali09 modelarze_rywalizowali10 modelarze_rywalizowali11 modelarze_rywalizowali12 modelarze_rywalizowali13 modelarze_rywalizowali14 modelarze_rywalizowali15 modelarze_rywalizowali16 modelarze_rywalizowali17 modelarze_rywalizowali18 modelarze_rywalizowali19 modelarze_rywalizowali20 modelarze_rywalizowali21 modelarze_rywalizowali22 modelarze_rywalizowali23 modelarze_rywalizowali24 modelarze_rywalizowali25 modelarze_rywalizowali26 modelarze_rywalizowali27 modelarze_rywalizowali28 modelarze_rywalizowali29 modelarze_rywalizowali30 modelarze_rywalizowali31 modelarze_rywalizowali32 modelarze_rywalizowali33 modelarze_rywalizowali34 modelarze_rywalizowali35 modelarze_rywalizowali36 modelarze_rywalizowali37 modelarze_rywalizowali38 modelarze_rywalizowali39 modelarze_rywalizowali40 modelarze_rywalizowali41 modelarze_rywalizowali42 modelarze_rywalizowali43 modelarze_rywalizowali44 modelarze_rywalizowali45 modelarze_rywalizowali46 modelarze_rywalizowali47 modelarze_rywalizowali48