Motocyklisto – bądź bezpieczny! Spot z udziałem żużlowca Jarka Hampela | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Motocyklisto – bądź bezpieczny! Spot z udziałem żużlowca Jarka Hampela

Choć Jarosław Hampel od wielu lat nie reprezentuje pilskiej Polonii to wciąż pamięta o Pile i klubie, którego jest wychowankiem. W lipcu na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji brał udział w spocie profilaktycznym skierowanym do motocyklistów. 10 września pilska policja zaprezentowała premierowo z udziałem zawodnika Unii Leszno przygotowany na potrzeby kampanii spot “Motocyklisto – bądź bezpieczny”.

Każdego roku na naszych drogach dochodzi do groźnych zdarzeń z udziałem motocyklistów. W 2018 w powiecie pilskim doszło do 7 wypadków, a, do sierpnia br. odnotowanie 21 zdarzeń. Dlatego poprzez spot z udziałem m.in. byłego indywidualnego wicemistrza świata na żużlu do wszystkich kierujących policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

- Obecny stan na drogach wielkopolski nie wygląda korzystnie. Prawie codziennie jesteśmy informowani o kolejnych ofiarach śmiertelnych, rannych wypadkach i kolizjach. Chcieliśmy poczekać z premierą spotu do przyszłego roku. Ostatnie zdarzenia w powiecie pilskim, w tym śmiertelne, z udziałem motocyklistów sprawiły jednak, że postanowiliśmy opublikować go jeszcze we wrześniu.Będziemy te działania kontynuować, dlatego bo stan bezpieczeństwa nie tylko na wielkopolskich drogach, ale też na drogach całego kraju jest nie tyle niezadowalający, co bardzo zły. Dlatego wprowadzamy szereg różnych działań kontrolnych czy profilaktycznych żeby ten stan bezpieczeństwa się poprawił także w powiecie pilskim – mówi insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile. - Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt w szczególności Jarkowi Hampel i jego teamowi, Wojciechowi Zeszot z KPP w Pile (zdjęcia i montaż filmu), Tomaszowi Kułdo z LK KWP w Poznaniu (muzyka) i Tomaszowi Bartnikowi- Prezesowi Polonii Piła – wymienia insp. Cichocki.

- Myślę, że Państwo nie są zaskoczeni tym, co robimy. W przeciągu ostatnich trzech lat na bieżąco realizujemy takie projekty, które są oryginalne, które mają trafiać do jak najszerszego grona odbiorców. I tak się stało w przypadku spotu wyprodukowanego przez KPP w Pile przy udziale naszego mistrza. Zapraszamy do udziału takie osoby, które swoją osobowością, dokonaniami uwiarygodniają nasze projekty i działania.  W tym spocie mamy wicemistrza świata, która przez pryzmat sportu, który uprawia styka się z tematyką jazdy na motorze. Myślę, że jest to osoba wiarygodna w tym temacie. Mam nadzieję, że jak się uda uchronić przed wypadkiem osoby dzięki temu spotowi to wiemy, że warto to robić. Pomysłów mamy dużo dla każdego z odbiorców – dodaje podinsp. Tomasz Wojciechowki ,Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Pile.

Zawsze zachowuj szczególną ostrożność. Jeśli chcesz się ścigać – zrób to na torze. Nie bądź naiwny i ceń swoje zdrowie oraz życie. Masz je tylko jedno. Motocyklisto! Bądź zawsze czujny i bardzo rozważny, bo śmierć czeka na drodze- tak w spocie policyjnym mówi Jarosław Hampel, którego do takich akcji nie trzeba namawiać.

- Nie trzeba było mnie namawiać, zrobiłem to bardzo chętnie biorąc pod uwagę te wszystkie straszne statystyki odnośnie wypadków, kolizji na drogach. Ten spot może pomóc. Filozofia jazdy motocyklem, nie zawsze jest łatwa i prosta. Ale przyjemność z tej jazdy jest ogromna. Najważniejsze w tym wszystkim jest, aby włączyć myślenie. Brawura i szybka jazda nie może być górą. Trzeba na drodze myśleć za siebie za innych użytkowników drogi. Mam nadzieję spot trafi do motocyklistów i tych wypadków będzie coraz mniej albo wcale do nich nie dochodziło – mówi Jarosław Hampel, wychowanek pilskiej Polonii.W sporcie żużlowym, który ja uprawiam w ostatnim czasie kładzie się duży nacisk na bezpieczeństwo. Przygotowanie torów jest sprawdzane, aby bezpiecznie zawody mogły się odbywać –mam na myśli dmuchane pneumatyczne bandy, przygotowanie nawierzchni żeby nie było dziur, kolein. Wiadomo jest to sport motorowy i niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo. Także nasz ubiór jest bezpieczny atestowane kaski, ochraniacze na łokcie, kolana, bark, kręgosłup, odzież ochronna przed upadkiem, uślizgiem. Do takiego ubioru dostęp mają także motocykliści, którzy poruszają się po drogach publicznych. Ten ubiór prawidłowy to bardzo ważne zabezpieczenie – dodaje Hampel, który za kilka dni powalczy z Unią Leszno o obronę tytułu DMP na żużlu.

Spot można obejrzeć na FB i na YouTube
https://www.facebook.com/kpppila
https://www.youtube.com/watch?v=D1NEmBjko4w

Video: Komenda Powiatowa Policji w Pile
Sebastian Daukszewicz

motocyki=listo_badz_bezpieczny1_01

motocyki=listo_badz_bezpieczny1_14 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_02 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_03 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_04 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_05 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_06 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_07 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_08 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_09 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_10 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_11 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_12 motocyki=listo_badz_bezpieczny1_13