Muzyczna sobota w pilskim BWA | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Muzyczna sobota w pilskim BWA

W sobotę na patio przed Biurem Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbył się  poranek z muzyką na żywo. Spotkanie było okazją, by zaprosić przechodniów do wnętrz pilskiej galerii BWA, a także by zapromować zbliżające się ważne i ciekawe wydarzenia: obchody Święta Wojska Polskiego i jubileusz 50 – lecia pracy twórczej znakomitego pilskiego artysty Andrzeja Podolaka.  

Muzyka dobiegająca z zielonej oazy przy Galerii BWA zwracała uwagę przechodniów, którzy w sobotni poranek udali się na zakupy na miejskie targowisko. Przystawali posłuchać wykonawców, zasiadali na patio, niektórzy zachodzili do Galerii obejrzeć wystawę prac Janusza Argasińskiego. Wszyscy otrzymali ulotki z zaproszeniem na kolejne wydarzenia organizowane przez Powiat Pilski oraz BWAiUP.

- To miejsce wyjątkowe, klimatyczne, idealne na takie spotkania, a dotąd niewykorzystywane. Wspaniała muzyka! Jestem także pod ogromnym wrażeniem prac, które wystawiono przy okazji koncertu – teraz będę częściej zaglądać do pilskiej galerii! – zadeklarowała jedna z uczestniczek muzycznego meetingu.

Pojawili się nawet goście z Łodzi: - To naprawdę piękny pomysł połączenia sztuki wystawienniczej z muzyką. I jeszcze wyjście poza mury galerii latem – nie spotkałam się z tym dotąd, a idea bardzo mi się podoba – komentowali goście.

A zagrał i zaśpiewał Piotr Pawlak, multiinstrumentalista z Piły, absolwent szkoły muzycznej drugiego stopnia w klasie klarnetu, saksofonista, gitarzysta, pianista, który przez wiele lat współpracował z czołowymi artystami estrady polskiej.

Drugim wykonawcą był 17-letni Miłosz Muzioł ze Złotowa, który prowadzi własny kanał muzyczny na YouTube, gdzie umieszcza covery piosenek. Miłosz coraz częściej występuje publicznie, przygrywając sobie na ukulele.

- Idea tych spotkań jest taka, by wyjść z naszą ofertą poza mury BWA, by tam spotkać się z pilanami i zaprosić ich do naszej Galerii. Przy okazji zaprosiliśmy przechodniów na zbliżające się wielkie wydarzenia organizowane przez Powiat Pilski oraz przez naszą Galerię.

- A przed nami: 15 sierpnia II Piknik Rodzinny z okazji Święta Wojska Polskiego i Koncert dla Niepodległej na stadionie przy ul. Okrzei, a już 24 sierpnia wernisaż retrospektywnej, jubileuszowej wystawy prac znakomitego pilskiego artysty Andrzeja Podolaka – mówi dyrektor BWAiUP, Edmund Wolski.

Starostwo Powiatowe w Pile

muzyczna_sobota01

muzyczna_sobota02 muzyczna_sobota03 muzyczna_sobota04 muzyczna_sobota05 muzyczna_sobota06 muzyczna_sobota07 muzyczna_sobota08 muzyczna_sobota09 muzyczna_sobota10 muzyczna_sobota11 muzyczna_sobota12 muzyczna_sobota13 muzyczna_sobota14 muzyczna_sobota15