Nagrody Prezydenta Miasta Piły wręczone

Prezydent Piły Piotr Głowski wręczył dziesięciu osobom Nagrody Prezydenta Miasta Piły za osiągnięcia sportowe oraz artystyczne. Siedmioro sportowców otrzymało nagrody Prezydenta Miasta Piły, pula nagród wyniosła łącznie 23 400 złotych. Nagrody Prezydenta Miasta Piły dla osób fizycznych i prawnych za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymało troje laureatów o łącznej wartości 10 000 złotych.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że tegoroczna gala „SYRIUSZY” – dorocznych Nagród Prezydenta Miasta Piły, została odwołana. Prezydent Piły Piotr Głowski przekazał jednak nagrody wyróżniającym się sportowcom oraz artystom w Pile. Łączna pula nagród w dziedzinie sportu oraz kultury to ponad trzydzieści tysięcy złotych. Przedstawiamy tegorocznych laureatów Nagród Prezydenta Miasta Piły.

Sport:

Justyna Franieczek – utytułowana pilska paraatletka, jedyna członkini kadry narodowej z Piły przygotowująca się do igrzysk paraolimpijskich w Tokio 2021. Objęta planem szkolenia centralnego ministerstwa sportu i polskiego komitetu paraolimpijskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego, jako zawodniczka Gwardii Piła zdobyła dwa złote medale Mistrzostw Polski T-20 Sprawni-Razem w biegu na 400 m oraz na 200 m w Bydgoszczy.

Klaudia Adamek – zawodniczka była laureatem Syriuszy w latach 2014-2019, reprezentuje barwy pilskiej Gwardii, należy do Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, posiada mistrzowską klasę sportową. Pięciokrotnie nominowana do nagrody Prezydenta Miasta Piły w kategorii sport. W 2020 roku zawodnicza zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 100 m, a także złoty medal na 100 m i srebrny medal w biegu na 200 m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U 23.

Piotr Woźniak – reprezentant KS Sporty Walki Piła, trzykrotnie nominowany do nagrody Prezydenta Miasta Piły w kategorii sport. W 2020 roku został złotym medalistą Mistrzostw Polski seniorów w K1, a także srebrnym medalistą Mistrzostw Polski seniorów w kickboxingu w formule Low Kick. Uczestnik Mistrzostw Świata.

Dawid Siek – zawodnik KS Sporty Walki w Pile, dwukrotnie zdobył tytuł najlepszego zawodnika klubu KS Sporty Walki. Wielokrotny Mistrz Polski w kickboxingu. W 2020 roku został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski seniorów w K1, a także Zawodowym Mistrzem Polski w kickboxingu w formule Low Kick.

Xavier Rzeszut – reprezentant KS Sporty Walki w Pile, w 2020 roku został złotym medalistą Mistrzostw Polskich kadetów w kickboxingu w formule kick light.

Martyna Kaszczuk – zawodniczka KS Sporty Walki w Pile, w 2020 roku została uznana w klubowym plebiscycie Odkryciem roku 2020. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorek w boksie.

Julianna Rutkowska – zawodniczka KS Sporty Walki w Pile, 2020 r. została uznana za Zawodnika Roku 2020, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy u-16 w boksie, a także została złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie i Międzynarodowych Mistrzostw Śląska kobiet w boksie, które odbyły się w Gliwicach.

Kultura:

Paweł Melnarowicz – z zawodu grafik, z zamiłowania autor piosenek. Jak sam o sobie mówi nie jest ani muzykiem, ani poetą po prostu pisze piosenki i za ich pomocą komunikuje się ze światem. W swoich tekstach dotyka wielu problemów egzystencjonalnych próbując zaprosić odbiorcę do swojego świata pełnego rozterek, zagadek. Utwory wykonuje najczęściej przy akompaniamencie gitary lub pianina. Za swoje sukcesy poczytuje sobie wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Studenckiej YAPA w Łodzi, Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna, tytuł Osobowości Roku 2020 Głosu Wielkopolskiego w dziedzinie Kultura oraz nagranie własnej autorskiej płyty. Od 2012 roku prowadzi kanał na youtube na którym publikuje swoją twórczość muzyczno-literacką, aktywnie koncertuje na terenie całego kraju.

Tadeusz Ogrodnik – studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i grafiką. Bierze udział w wystawach środowiskowych „Salon Pilski” i plenerach „Międzynarodowe Interdyscyplinarne Spotkania Twórców CZŁOPA”. Uczestniczył w wielu wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in.: Ogólnopolska Wystawa Malarstwa „Aqua Fons Vitae „Malarstwo, grafika”, Biennale Małych Form Malarskich.

Tomasz Brewczyński – rodowity mieszkaniec Piły, z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Przez trzynaście lat był zatrudniony w bankowości, a od niedawna prowadzi własną działalność, współpracując z jedną z największych instytucji finansowych w Polsce. Rozpoczęcie pracy na własny rachunek dało mu większą swobodę i niezależność. Pozwoliło też poświęcić więcej czasu rodzinie oraz skupić się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach czyta, na Facebooku prowadzi własną stronę autorską „Tomasz Brewczyński – o pisaniu i marzeniach” i po raz kolejny rozpoczął zmagania z nauką języka angielskiego. Wciąż posiada wyobraźnię dziecka, wzbogaconą o spostrzeżenia dojrzałego mężczyzny. Kocha wymyślać, tworzyć i kształtować nową rzeczywistość. Wierzy w sny, przeznaczenie oraz w to, że nic nie dzieje się bez przyczyny

Biuro Prezydenta Miasta Piły

nagrody_prezydenta1_01

nagrody_prezydenta1_03 nagrody_prezydenta1_02