Najlepsze szkoły i nauczyciele wielkopolscy zostaną uhonorowani | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Najlepsze szkoły i nauczyciele wielkopolscy zostaną uhonorowani

  najlepsze_szkoly

  Departament Edukacji i Nauki UMWW organizuje w 2021 roku jubileuszową, piątą edycję konkursów Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku. Gala wręczenia nagród w konkursach o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku odbędzie się 20 października w Poznaniu.

  Zgodnie z regulaminem konkursu o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku głównym celem jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

  Cel Konkursu o tytuł Wielkopolski Nauczyciel Roku służy uhonorowaniu nauczycieli cechujących się entuzjazmem i pasją w pracy, kształcących i wychowujących dzieci i młodzież poprzez rozwijanie u nich poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, pielęgnujących patriotyzm regionalny, dających wsparcie dla rozwoju talentów i zainteresowań. Ponadto wyróżnienie ma promować wybitnych pedagogów cieszących się autorytetem w środowisku szkolnym i lokalnym, którzy swoją postawą i pracą mobilizują innych do działania, posiadając szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze, czynnie angażują się w rozwój szkoły lub placówki.

  Inicjatywa Samorządu Województwa Wielkopolskiego spotkała się z uznaniem całej społeczności oświatowej i stała się znakiem prestiżu środowiskowego. Bardzo chcemy wyróżnić nauczycieli, szkoły i przedszkola, którzy zwłaszcza w trudnym okresie pandemii i zdalnej nauki wykazali się zaangażowaniem, determinacją oraz wielką kreatywnością.
  W latach 2016 – 2019 nagrodzono łącznie 86 szkół oraz 77 nauczycieli.

  W tej edycji konkursu wpłynęło łącznie 171 wniosków, z czego 92 wnioski w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i 79 wnioski w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku.
  Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych w konkursach o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku upłynął 15 września 2021r.

  Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 20 października 2021r. o godz. 12:00 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14 (wejście od ul. Śniadeckich)

  Laureaci konkursów podczas gali otrzymają nagrody finansowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe statuetki. Wydarzenie u świetni również występ muzyczny znanej artystki.
  Podczas uroczystości 20 października br. zostanie wręczonych również 5 Odznak Honorowych za Zasługi dla województwa wielkopolskiego.

  red
  Zdjęcie ilustracyjne