Najnowocześniejsza, mobilna strefa edukacji turystycznej w Polsce zawitała do Piły | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Najnowocześniejsza, mobilna strefa edukacji turystycznej w Polsce zawitała do Piły

  Nauka przez zabawę, interaktywne atrakcje i rozmowy, w jaki sposób bezpiecznie podróżować -  tak jest w Turystycznej Szkole – Mobilnym Centrum Edukacji – które zawitało 25 listopada  na teren  Szkoły Podstawowej nr 12 im. Janusza Korczaka w Pile.  Dzień później mobilną strefę odwiedził Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii, który nie ukrywał swojego zadowolenia, że taki projekt jest realizowany dla najmłodszych uczniów.

  – Cześć, nazywam się Pepper! Miło mi Was przywitać w Mobilnym Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła. Rozejrzyj się. Są tu stoły multimedialne z quizami, gry, a nawet gogle VR. Wszystko to pomoże Ci lepiej poznać, jaka piękna jest Polska i jak wspaniałe są podróże, ale też podpowie Ci jak się do nich właściwie przygotować i jak wypoczywać bezpiecznie. Mam też misję dla Ciebie: odwiedź wskazane stanowiska Mobilnego Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła i rozwiąż zadania. Za Twoje poprawne odpowiedzi otrzymasz tajemnicze cyfry, z których możesz ułożyć hasło. Gdy już je zgadniesz, wróć koniecznie do mnie i szepnij mi je do ucha… wtedy ja ustawię się do zdjęcia selfie – będziesz mieć fotkę z najprzystojniejszym robotem świata! – mówi Pepper, humanoidalny robot, który wita dzieci w Mobilnym Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, najnowszym projekcie edukacyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej.

  Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży, nauczycieli, a pośrednio także rodziców.  Ma na celu zachęcić do podróżowania po Polsce i poznawania najróżniejszych zakątków kraju, na których zwiedzanie można przeznaczyć również środki z Polskiego Bonu Turystycznego. „Turystyczna Szkoła” jest działaniem realizowanym przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, przy udziale lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych.

  - Cieszy mnie, że ten projekt, w którym dzieci mogą poznać swój kraj Polskę poprzez gry i zabawy zawitał do Piły. Projekt pilotażowy i mam nadzieję, że będziemy go kontynuować w innych szkołach  w naszym regionie  np.  w szkołach wiejskich. Dla dzieci innowacje typu  komputer, laptop czy robot to nie jest to coś niezwykłego. Dla nich to frajda, zabawa, a nawet nauka. Natomiast dorośli miewają z poruszaniem się po tych urządzeniach problemy. Projekt jest formą promocji wewnętrznej i mam nadzieję, że przyczyni się do tego, abyśmy zwiedzali nasz piękny kraj – mówi Grzegorz Piechowiak, poseł ziemi pilskiej, wiceminister rozwoju i technologii.

  Cała przestrzeń Mobilnego Centrum Edukacji jest  podzielona na kilka stref. Dzieci i młodzież odwiedzająca MCETS  mogły skorzystać m.in. z aplikacji wykorzystujących augmented reality, stołów multimedialnych, tabletów z aplikacjami, czy rozwiązań virtual reality pozwalających na wirtualne zwiedzanie. Każde z dzieci biorących udział w evencie mogło wybrać tło pocztówki, a następnie “magicznie” przenieść się w to miejsce.

  Na koniec przy pomocy kodu QR pobierało swój projekt i mogło dzielić się nim z innymi. Ciekawym miejscem była mulimedialna mapa. Zadaniem dzieci z klas 1-3 było odnalezienie na mapie wybranego punktu i stanięcie na nim. Dzięki tej aktywności dzieci mogą poznać gdzie np. znajduje się Smok Wawelski czy Kopalnia Soli w Wieliczce. Ponadto  jedną z rozrywek w Turystycznej Szkole jest właśnie wirtualny wyścig kolarski. W ramach tej atrakcji na trenażerach rowerowych oraz w goglach VR dzieci mają do wyboru 3 trasy: Kraków-miasto, Szlak rowerowy EuroVelo4 oraz dodatkową trasę MTB w Bielsku-Białej.

  Sebastian Daukszewicz

  najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_01

  najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_33 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_02 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_03 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_04 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_05 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_06 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_07 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_08 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_09 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_10 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_11 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_12 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_13 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_14 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_15 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_16 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_17 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_18 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_19 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_20 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_21 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_22 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_23 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_24 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_25 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_26 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_27 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_28 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_29 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_30 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_31 najnowoczesniejsza_mobilna_strefa1_32