Największe Jasełka na świecie znowu w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Największe Jasełka na świecie znowu w Pile

  6 stycznia 2018 r. po raz drugi wyruszy ulicami Piły Orszak Trzech Króli. Początek o godzinie  15.00 na zbiegu ulic: Śródmiejska /Pl. Zwycięstwa. Przechodząc miastem uczestnicy będą zachęcać do przyłączenia się do orszaku, by podkreślić tegoroczne hasło – „Bóg jest dla wszystkich”.

  Przy okazji tego wydarzenia ogłoszono konkurs na najlepiej przebraną rodzinę orszakową. Uczestnictwo w wydarzeniu to możliwość wspólnego spędzenia czasu z rodziną i radosnego przeżycia święta Objawienia Pańskiego. 6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich.

  - To jest bardzo radosny Orszak Trzech Króli, który łączy również tych, co niekoniecznie do kościoła na co dzień zaglądają. Zapraszamy wszystkich, nie tylko do udziału w orszaku, ale także w przygotowaniach,  m.in. w szkołach. Ten pierwszy Orszak Trzech Króli w Pile był chyba największym w północno-zachodniej części Polski i jesteśmy z tego powodu dumni – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

  - Wiemy już z warszawskich statystyk, że nasz pierwszy Orszak Trzech Króli miał taki liczebny udział, że zajęliśmy pierwsze miejsce. W historii Orszaków nie było takiego miasta, które na pierwszym Orszaku miałoby taką dużą frekwencję jak w Pile – dodaje siostra Maria Bihun.

  Wymarsz Orszaku zaplanowano 6 stycznia o godzinie 15.00 z Placu Zwycięstwa w towarzystwie kapeli góralskiej Ondraszki. Na trasie przy Alei Piastów pojawi się ,,Pałac Heroda”, a tam będziemy świadkami scenki w wykonaniu Teatru Wirtualnego RCK. Na Placu Konstytucji 3 Maja pojawi się „Brama Anielska” . Przed Placem Staszica ustawiona będzie zagroda ze zwierzętami, czyli szopka dla najmłodszych. O 16.00 zaplanowano na Placu Staszica oddanie hołdu i złożenie darów Dzieciątku przez Trzech Króli. Ponadto będzie czas na wspólne śpiewanie kolęd z kapelą góralską Ondraszki, koncert zespołu Siewcy Lednicy oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs na „Najlepiej przebraną rodzinę orszakową”.

  Poniżej regulamin konkursu na „Najlepiej przebraną rodzinę”:

  http://www.pila.pl/files/file/Aktualnosci/2017/Regulamin-scan.pdf

  Konkurs ten trwa do 4 stycznia!

  Parafie Miasta Piły i Prezydent Miasta Piły zapraszają wszystkich do wspólnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego w miłej atmosferze.

  Sebastian Daukszewicz

  najwieksze_jaselka01

  najwieksze_jaselka02 najwieksze_jaselka03 najwieksze_jaselka04 najwieksze_jaselka05 najwieksze_jaselka06 najwieksze_jaselka07 najwieksze_jaselka08