Nakarmić tych, których nie widać. Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Nakarmić tych, których nie widać. Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności

Nakarmic_tych_ktorych_nie_widac

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banku Żywności w Pile jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. To również dla nich, wraz z wolontariuszami prowadzona jest cyklicznie Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbędzie się 16-17 marca, w takich miastach jak: Piła, Czarnków, Lubasz, Rogoźno, Ryczywół, Trzcianka, Wałcz, Wągrowiec i Wieleń. Pokażmy w tych dniach wszystkim potrzebującym wsparcia, że ich widzimy.

- Nasze zbiórki pokazują, dużą ofiarność lokalnej społeczności. Niejednokrotnie już razem udowodniliśmy, że lubimy brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, kiedy przekazali razem około 6 ton żywności. Pozwoliło to zapewnić godną i spokojną Wielkanoc ponad 20 tys. osobom z gmin ościennych - podkreśla Stanisław Borecki – dyrektor Banku Żywności w Pile.

Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności w Pile i gminach ościennych odbędzie się w dniach 16 – 17 marca, organizuje ją Bank Żywności w Pile. Weźmie w niej udział około 700 wolontariuszy, którzy na terenie Piły i gmin ościennych ogółem w 42 sklepach będą zachęcać do dzielenia się żywnością.

- Nie trzeba dużych pieniędzy, tylko serca i chęci by dołożyć produkt do oznakowanych koszy, przy których, będą dyżurowali wolontariusze. Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze – zaznacza Stanisław Borecki – dyrektor Banku Żywności w Pile.

Lista sklepów, w których można wziąć udział w akcji znajduje się na stronie http://bit.ly/WielkanocnaZbiórkaŻywności2018

(SE)