Naucz się prawidłowo chodzić z kijkami – maszeruj po zdrowie w woj. wielkopolskim | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Naucz się prawidłowo chodzić z kijkami – maszeruj po zdrowie w woj. wielkopolskim

  Naucz_sie_prawidlowo_chodzic

  Akademia Zdrowia Santandera zaprasza na bezpłatne zajęcia z nordic walking w Pile, Rokietnicy oraz Koninie. Treningi prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i odbywają się w każdy wtorek do 29 sierpnia.

  Do tej pory uczestnicy zajęć w Pile, Rokietnicy oraz Koninie przeszli łącznie 1 200 km – czyli niewiele mniej niż odległość między Piłą a Zagrzebiem.
  Najbliższe treningi odbędą się już we wtorek 20 czerwca o godz. 18.

  Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Patronat nad akcją promującą nordic walking jako sport dla każdego, objęła Justyna Kowalczyk – pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli. Akcję wspierają także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

  – Treningi odbywają się na powietrzu i są całkowicie bezpłatne. Prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking, którzy zapoznają uczestników z prawidłową techniką chodu – mówi Mirosława Krzyścin, kierownik Zespołu Komunikacji Marketingowej Santander Consumer Banku, koordynator Akademii Zdrowia Santandera.Treningi zawsze są dostosowywane do możliwości osób, które przychodzą danego dnia na ćwiczenia. Dlatego każdy, kto tylko ma ochotę, może wziąć w nich udział – zarówno starsi, jak i młodsi, a także osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w nordic walking – dodaje.

  Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 i potrwają do 29 sierpnia. Jeden trening trwa około 1 godz. 15 min. Chętni powinni być ubrani w strój sportowy i zabrać ze sobą kije do nordic walking.

  Zajęcia w Pile prowadzi Bartłomiej Nowak, trener z Polskiej Federacji Nordic Walking. Chętni do udziału w zajęciach zbierają się w Parku Miejskim im. S. Staszica, przy placu zabaw. Z kolei w Koninie opiekę trenerską sprawuje Elżbieta Kaczmarek, a uczestnicy zajęć spotykają się w Paku im. F. Chopina, przy wejściu głównym. W Rokietnicy zajęcia prowadzi Dariusz Kosicki – miejsce spotkań to Rokietnicki Ośrodek Sportu.

  – Tylko od maja do czerwca w zajęciach w Pile, Rokietnicy i Koninie wzięło udział 240 osób. Do tej pory uczestnicy Akademii Zdrowia Santandera w woj. wielkopolskim przemierzyli łącznie aż 1 200 km! Wszyscy, którzy chcą nauczyć się podstaw techniki nordic walking, będą mieli taką okazję już w najbliższy wtorek, 20 czerwca o godz. 18. – mówi Edyta Kędzierska z Polskiej Federacji Nordic Walking.

  Więcej informacji na temat zajęć znajduje się na stronie: https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia/

  Nordic walking to sport, który zyskuje coraz większe grono entuzjastów. Obecnie jest to jedna z najbardziej lubianych aktywności fizycznych Polaków. Szacuje się, że w naszym kraju z kijami chodzi już 3 miliony osób! Wśród miłośników tej dyscypliny znajdują się znani polscy aktorzy – Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski, ambasadorzy Akademii Zdrowia Santandera. Regularne chodzenie z kijkami poprawia pracę układu oddechowego i sercowo-naczyniowego oraz zwiększa ruchomość stawów.

  – Nordic walking to przyjemny sport, łatwy do opanowania. Mimo że na pozór nie jest skomplikowany, to warto pierwsze kroki stawiać pod okiem instruktora. Umożliwiają to zajęcia w ramach Akademii Zdrowia Santandera. To dobry moment, żeby zacząć swoją przygodę z nordic walking. Trenerzy udzielą fachowej pomocy, pokazują, jak należy chodzić, a także pomagają dopasować odpowiednią dla nas długość kijów – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera.

  A.B.
  Fot. zielonysystem.pl