Nice Cup: Szymon Szlauderbach najlepszy w Pile. Karol Żupiński zwycięzcą cyklu

Szymon Szlauderbach był najlepszy w VII rundzie Nice Cup, która odbyła się na torze w Pile. Drugie miejsce zajął Tomasz Orwat, a trzecie Bartłomiej Kowalski. Cały cykl padł łupem Karola Żupińskiego, który zanotował groźny wypadek.

Ostatnia runda Nice Cup rozegrana została w niepełnej obsadzie. Do Piły nie dotarli Marcin Turowski, Patryk Beśko oraz Piotr Gryszpiński. Niewiele zabrakło, a w imprezie nie wziąłby udziału także Tomasz Orwat. Zawodnik Polonii Bydgoszcz przyjechał bez książeczki zdrowia. W ostatniej chwili została jednak ona dowieziona.

Zawodnicy po raz kolejny rywalizowali na dwuzaworowych Jawach, które dostarczone zostały przez organizatorów. O godz. 12.30 odbyło się losowanie silników, natomiast parę minut po godz. 15.00 rozpoczął się oficjalny trening.

Przed rozegraniem eliminacji w Pile, Karol Żupiński miał w klasyfikacji generalnej aż trzynaście punktów przewagi nad drugim Piotrem Pióro i było niemal pewne, że gdańszczanin sięgnie po triumf w cyklu.

15-latek miał szansę na zwycięstwo także w środowych zawodach. W dwunastym wyścigu zanotował bardzo groźnie wyglądający upadek. Pomiędzy nim a Szymonem Szlauderbachem doszło do kontaktu. Żupiński z dużym impetem uderzył w dmuchaną bandę, uszkadzając przy tym jeden z jej elementów. O ile Szlauderbach wrócił do parkingu o własnych siłach, o tyle Żupiński opuścił tor w karetce. Został uznany za zdolnego do dalszej jazdy, ale w półfinale się nie pojawił.

Oprócz Karola Żupińskiego na podium cyklu stanęli także Aureliusz Bieliński oraz Piotr Pióro. Za triumf w cyklu Nice Cup Karol Żupiński otrzyma od organizatorów stypendium.

Turniej w Pile natomiast zakończył się zwycięstwem Szymona Szlauderbacha. Drugie miejsce zajął Tomasz Orwat, który popisał się najlepszą akcją dnia. W drugim półfinale napędził się po zewnętrznej i wyprzedził obu rywali. Podium uzupełnił Bartłomiej Kowalski.

Na zakończenie każdej serii startów rozgrywano jeszcze miniturniej, w którym wzięło udział czterech zawodników, startujących na własnym sprzęcie. W tej rywalizacji najlepszy był Maciej Kuromonow. Zawodnik Speed Car Motoru Lublin zdobył 9 punktów. Na podium stanęli jeszcze Mateusz Pacek oraz Nikodem Bartoch. Stawkę uzupełnił Piotr Podyma.

Wyniki:

1. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) – 8+4 (2,3,1,2) – 1. miejsce w finale

2. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) – 5+3 (w,0,2,3) – 2. miejsce w finale

3. Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) – 11+2 (3,2,3,3) – 3. miejsce w finale

4. Aureliusz Bieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 11+w (3,2,3,3) – wykluczenie w finale

5. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 8 (3,3,2,w)

6. Jarosław Krzywosz (Stal-Met Kolejarz Opole) – 8 (2,1,3,2)